Nowy sposób dbania o bezpieczeństwo personelu i pacjentów

Dodano: 20 lutego 2021
Nowy sposób dbania o bezpieczeństwo personelu i pacjentów

Każda placówka medyczna od dawna ma wypracowane odpowiednie procedury kontroli czystości oraz zasady funkcjonowania w otoczeniu pełnym wirusów, bakterii i innych zagrażających zdrowiu oraz życiu mikroorganizmów. Jednak pandemia COVID-19 zaburzyła codzienność szpitali i przychodni lekarskich, wprowadzając wymóg jeszcze wyższej jakości dbania o otoczenie.

Artykuł sponsorowany

W związku z tym potrzebne są nowe rozwiązania, które ułatwią pracę i zwiększą poziom bezpieczeństwa ludzi znajdujących się w ognisku zagrożenia. Jedną z takich propozycji jest technologia wykorzystująca promieniowanie UV-C.

Czym są oprawy UV-C?

Przede wszystkim są to jedne z bardziej skutecznych urządzeń pozwalających na usunięcie z powierzchni i powietrza wszelkich mikroorganizmów poddanych naświetlaniu. Dokładniej to dekontaminacja – czyli usunięcie substancji groźnej dla organizmu żywego poprzez kontakt bezpośredni lub używane sprzęty – jest procesem zachodzącym podczas zastosowania lamp UV-C.

Oprawy marki LUG oczyszczają powietrze → tutaj warto zwrócić uwagę na urządzenia przepływowe (FLOW), które pobierają powietrze i neutralizują jego zawartość dzięki promieniowaniu wewnątrz lampy.   

Dla tych, którzy nie potrafią dokonać wyboru, istnieje również propozycja łącząca te dwie opcje (HYBRID).   

Badania pod kątem bezpieczeństwa dla ludzi, a także te przeprowadzone w Instytucie Biotechnologii Rolno-Spożywczej im. prof. Wacława Dąbrowskiego w Łodzi dowiodły, że proces promieniowania elektromagnetycznego jest rozwiązaniem o wysokiej skuteczności!

Czy zastosowanie technologii UV-C przynosi widoczne korzyści?

Zalety związane z łatwością utrzymania odpowiedniego poziomu higieny są oczywiste. Natomiast co jeszcze kryje się za popularnością opraw UV-C? Odpowiednie formy dezynfekcji i sterylizacji narzędzi sprawiają, że minimalizujemy ryzyko zachorowań, a co za tym idzie zwiększamy wydajność pracowników i dbamy o ich poczucie bezpieczeństwa.

Marka LUG oferuje ekspresową i sprawną realizację zamówień oraz instalację, a także późniejszy serwis urządzeń. Dla tych, którzy nie potrzebują pomocy przy montażu, w komplecie znajdują się uchwyty potrzebne do instalacji produktu.

Warto pamiętać, że jest to nie tylko doskonałe rozwiązanie w dobie koronawirusa, lecz także inwestycja na lata, gdyż:

  • oprawy UV-C pozwalają na łatwe pozbycie się bakterii, pleśni i grzybów o właściwościach alergogennych,

  • produkty LUG bazują wyłączenie na promiennikach uznanych producentów, a mimo to ich ceny są niezwykle konkurencyjne, dlatego zwrot inwestycji jest gwarantowany.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »