Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

NFZ nie przedłuży umów z przychodniami POZ nadużywającymi teleporad

Dodano: 24 czerwca 2021

NFZ nie zamierza po 30 czerwca 2021 r. przedłużyć współpracy z częścią przychodni POZ w Polsce, które udzielają powyżej 90% teleporad. Jak zapewnia, pacjenci tych placówek nie pozostaną bez opieki.

Oddziały wojewódzkie NFZ, w których miały miejsce przypadki nadużywania teleporad, przygotowały wykazy placówek (m.in. inne poradnie POZ w najbliższej okolicy oraz placówki nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej), które udzielą pacjentom niezbędnej pomocy medycznej od 1 lipca 2021 r. Z wykazów pacjenci dowiedzą się, czy jego POZ jest na liście poradni, z którymi NFZ nie przedłuży umowy oraz gdzie najbliżej i najszybciej otrzyma niezbędną pomoc medyczną.

NFZ decyzję argumentuje faktem, że udzielanie teleporad w części POZ w Polsce na poziomie ponad 90% nie mogło zagwarantować bezpieczeństwa i właściwej opieki nad pacjentami.  

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma
   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera