Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Gotowe procedury, w przypadku gdy u jednego z pacjentów zdiagnozowano wirusa, pomogą Ci we właściwy sposób i w odpowiednim reżimie sanitarnym postępować z tą osobą i przekazać jej odpowiednie zalecenia.

procedura 4

Ból neuropatyczny może być wynikiem infekcji wirusem SARS-CoV-2 i stanowić powikłanie po COVID-19. Ból neuropatyczny powstaje w wyniku zaburzeń w nerwach i sygnalizacji bólu. Leczenie bólu neuropatycznego powinno być dostosowane do danego pacjenta, ponieważ nie ma dwóch identycznych przypadków tego bólu. Ból neuropatyczny stanowi wyzwanie terapeutyczne. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących nowej choroby zakaźnej COVID-19 wśród pacjentów i personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 4

COVID-19 to infekcja uogólniona. U wielu pacjentów ból może wystąpić, zanim pojawią się inne objawy COVID-19. Do najbardziej odczuwalnych bólów podczas COVID-19 należy zaliczyć bóle mięśni i przeczulicę skóry. Bóle mięśniowe są także jednym z najczęstszych powikłań po infekcji koronawirusem SARS-CoV-2. Ból po przechorowaniu COVID-19 może towarzyszyć pacjentom przez wiele tygodni, nawet miesięcy. Dobór leków przeciwbólowych związanych z „covidowym bólem” jest sprawą indywidualną dla każdego pacjenta. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących nowej choroby zakaźnej COVID-19 wśród pacjentów i personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 4

Ciężki COVID-19 powoduje zmiany struktury i składu komórkowego kępek Peyera, które nie występują poza układem pokarmowym, co skutkuje zaburzeniem ich funkcjonowania. COVID-19 powoduje zubożenie flory bakteryjnej znajdującej się w jelitach, co skutkuje uporczywymi biegunkami, nudnościami, wymiotami. Wskazane jest, aby pacjent w przebiegu COVID-19 i po jej przechorowaniu, przyjmował preparat probiotyczny, który będzie dostosowany do jego indywidualnych potrzeb. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących powikłań w obrębie jelit w COVID-19 wśród pacjentów i personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 5

COVID-19 powoduje zaostrzenie wszystkich chorób chronicznych. Badania pokazują, że COVID-19 jest szczególnie groźny w przypadku cukrzycy, chorób układu krążenia, chorób układu oddechowego, nerek. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących nowej choroby zakaźnej COVID-19 wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 5

Każdy chory pacjent z cukrzycą jest narażony na ciężki przebieg COVID-19 i związane z nią powikłania. Bardzo ważne w tym przypadku jest zaszczepienie przeciwko COVID-19, oczywiście wskazane po konsultacji lekarza POZ i diabetologa. Istotne jest, żeby przez przyjęciem szczepienia przeciw COVID-19 poziom glikemii był wyrównany. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących nowej choroby zakaźnej COVID-19 wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 5

Long COVID to tak naprawdę zakażenie koronawirusem, które przechodzi w stan przewlekły. Long COVID może wpływać na każdy układ człowieka w mniejszym lub większym stopniu, powodując różne dolegliwości ze strony układu nerwowego, oddechowego, nerek czy wątroby. Badania nad różnymi aspektami long COVID prowadzi się intensywnie na całym świecie. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących nowej choroby zakaźnej COVID-19 wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 5

Zaburzenia słuchu, będące efektem działania koronawirusa, mogą mieć charakter przewlekły, a nawet prowadzić do jego całkowitej utraty. Dlatego każdy pacjent po ozdrowieniu powinien zbadać sobie słuch, przynajmniej raz na pół roku. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących nowej choroby zakaźnej COVID-19 wśród pacjentów podmiotu leczniczego. 

Pobierz procedurę »
procedura 5

Zarażenia Omikronem stanowią w Polsce ponad 97% wszystkich przypadków COVID-19. Jednym z podwariantów Omikrona jest tzw. ukryty Omikron, czyli podwariant BA.2, słabo wykrywany testami. Subwariant BA.2 ma siedem objawów i atakuje górne drogi oddechowe. Ważne jest, aby szczepić się przeciwko COVID-19, gdyż wakcynacje te powodują słabszy przebieg ewentualnego zakażenia i chronią przed ciężkimi powikłaniami. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących nowej choroby zakaźnej COVID-19 wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 5

Powikłania po COVID-19 negatywnie wpływają na jakość życia. Do najczęstszych można zaliczyć: zespół chronicznego zmęczenia (CFS), mgłę covidową, zaburzenia neurologiczno-psychiatryczne i psychiatryczne, chroniczne zmęczenie, a także zaburzenia/utrata odczuwania smaku/węchu. Każdy pacjent mający status ozdrowieńca powinien monitorować stan zdrowia i być pod stałą opieką lekarza podstawowej opieki zdrowotnej czy specjalisty. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących nowej choroby zakaźnej COVID-19 wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 4

Omikron i Delta to obecnie dwa najbardziej rozpowszechnione warianty koronawirusa. Wszystkie wirusy mają naturalną zdolność do mutacji przez zmianę materiału genetycznego. Wirus wywołujący COVID-19 nie jest wyjątkiem. Celem procedury jest przedstawienie, czym różni się wariant Delta od Omicronu.

Pobierz procedurę »

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma
   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera