Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Gotowe procedury, w przypadku gdy u jednego z pacjentów zdiagnozowano wirusa, pomogą Ci we właściwy sposób i w odpowiednim reżimie sanitarnym postępować z tą osobą i przekazać jej odpowiednie zalecenia.

procedura 5

Właściwe czyszczenie i dezynfekcja tkanin jest jedną ze skutecznych i jednocześnie najtańszych metod walki z zakażeniami SARS-CoV-2, skutecznie zmniejsza liczbę przypadków zakażenia drobnoustrojami w szpitalach i w przychodniach zarówno wśród personelu medycznego podczas wykonywania czynności przy pacjencie z COVID-19, jak i pacjentów. Procedura określa zasady oraz metody zbierania i przechowywania tkanin zakaźnych oraz ich prania. 

Pobierz procedurę »
procedura 5

Tam, gdzie personel medyczny opiekuje się pacjentem zakażonym bądź podejrzanym o zakażenie wirusem SARS-CoV-2, istotne jest przestrzeganie restrykcyjnych zasad mycia i dezynfekcja wszystkich powierzchni w placówce medycznej. Celem procedury, którą należy opracować osobno dla podłóg i ścian, przedmiotów oraz powietrza, jest minimalizacja ryzyka rozprzestrzeniania się zakażeń.

Pobierz procedurę »
procedura 5

COVID-19 jest chorobą śmiertelną, dlatego też w wyniku śmiertelnego zejścia choroby, należy w bezpieczny sposób zabezpieczyć ciało danej osoby, bądź jej organy, ponieważ mogą one stać się źródłem nowych zakażeń, a tym samym przyczynić się do rozwoju epidemii, a nie jej wygaszania. Procedura określa zasady postępowania z ciałem oraz organami zmarłego pacjenta zakażonego COVID-19 bądź też podejrzanego o zakażenie.

Pobierz procedurę »
procedura 5

Niebezpieczne odpady medyczne powstają praktycznie na każdym etapie opieki nad pacjentem, m.in. podczas zabiegów chirurgicznych, leczenia, diagnostyki obrazowej, w laboratoriach. Każdy etap powinien mieć dokładną procedurę unieszkodliwiania i przechowywania odpadów medycznych, a przestrzeganie zasad powinno być bardzo skrupulatne. Procedura określa właściwą gospodarkę i zarządzanie odpadami medycznymi w trakcie pandemii COVID-19. Jej celem jest zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród personelu medycznego, pacjentów i wszystkich pracowników danej placówki medycznej.

Pobierz procedurę »
procedura 5

Właściwe wykonywanie zabiegów chirurgicznych u osób podejrzanych lub potwierdzonych chorych na COVID-19 przyczynia się do zmniejszenia ryzyka zakażeń. Procedura określa wymogi dla sali operacyjnej, w której należy operować chorego, narzędzia do operacji i sprzętu chirurgicznego, ubiór personelu chirurgicznego, zasady dostarczania przedmiotów na salę operacyjną ze strefy buforowej.

Pobierz procedurę »
procedura 5

W czasie epidemii koronawirusa pracownicy szpitali mają obowiązek gromadzić informacje o zakażeniach szpitalnych i czynnikach alarmowych oraz prowadzić rejestr zakażeń szpitalnych i czynników alarmowych. Rejestr musi być prowadzony w formie elektronicznej. Celem procedury jest ułatwienie sprawowania nadzoru epidemiologicznego. 

Pobierz procedurę »
procedura 5

Obowiązkiem szczepień ochronnych są objęte m.in. następujące choroby zakaźne: błonica, gruźlica, krztusiec, świnka, odra, ospa wietrzna, różyczka, tężec; wirusowe zapalenie wątroby typu B i wścieklizna. Informacje na temat przeprowadzonych obowiązkowych szczepień ochronnych wykonanych od dnia urodzenia są dokumentowane m.in. w książeczce szczepień. Procedura określa, co odnotować w książeczce szczepień.

Pobierz procedurę »
procedura 5

Obecnie można wykonać trzy rodzaje testów w kierunku SARS-CoV-2: testy serologiczne, immunochromatyczne i testy metodami molekularnymi, np. RT-PCR, które wykrywają obecność materiału genetycznego wirusa. Celem procedury jest określenie zasad dotyczących poboru i transportu materiału do badań  RT-PCR w kierunku zakażeń układu oddechowego przez  SARS-CoV-2 (zgodnie z rekomendacjami WHO I ECDC).

Pobierz procedurę »
procedura 5

W dobie COVID-19 obowiązkiem placówek medycznych jest dalsze udzielanie świadczeń zdrowotnych w reżimie sanitarnym wynikającym z przepisów. Należy przy tym uwzględnić wskazania, komunikaty organów sprawujących kontrolę nad udzielaniem świadczeń zdrowotnych i stanowiska instytucji orzeczniczych. Celem procedury jest z minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się zakażeń. Procedura zawiera wzór ankiety wstępnej kwalifikacji zbieranej w przychodni drugi raz.

Pobierz procedurę »

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma
   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera