Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Postępowanie zgodnie z gotowymi procedurami, w przypadku gdy u jednego z pracowników pojawią się objawy typowe zakażenia wirusem, pomoże Ci we właściwy sposób zabezpieczyć miejsce pracy, zastosować dodatkowe środki ostrożności, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się choroby wśród pozostałych pracowników.

procedura 4

Ból neuropatyczny może być wynikiem infekcji wirusem SARS-CoV-2 i stanowić powikłanie po COVID-19. Ból neuropatyczny powstaje w wyniku zaburzeń w nerwach i sygnalizacji bólu. Leczenie bólu neuropatycznego powinno być dostosowane do danego pacjenta, ponieważ nie ma dwóch identycznych przypadków tego bólu. Ból neuropatyczny stanowi wyzwanie terapeutyczne. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących nowej choroby zakaźnej COVID-19 wśród pacjentów i personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 4

COVID-19 to infekcja uogólniona. U wielu pacjentów ból może wystąpić, zanim pojawią się inne objawy COVID-19. Do najbardziej odczuwalnych bólów podczas COVID-19 należy zaliczyć bóle mięśni i przeczulicę skóry. Bóle mięśniowe są także jednym z najczęstszych powikłań po infekcji koronawirusem SARS-CoV-2. Ból po przechorowaniu COVID-19 może towarzyszyć pacjentom przez wiele tygodni, nawet miesięcy. Dobór leków przeciwbólowych związanych z „covidowym bólem” jest sprawą indywidualną dla każdego pacjenta. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących nowej choroby zakaźnej COVID-19 wśród pacjentów i personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 4

Ciężki COVID-19 powoduje zmiany struktury i składu komórkowego kępek Peyera, które nie występują poza układem pokarmowym, co skutkuje zaburzeniem ich funkcjonowania. COVID-19 powoduje zubożenie flory bakteryjnej znajdującej się w jelitach, co skutkuje uporczywymi biegunkami, nudnościami, wymiotami. Wskazane jest, aby pacjent w przebiegu COVID-19 i po jej przechorowaniu, przyjmował preparat probiotyczny, który będzie dostosowany do jego indywidualnych potrzeb. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących powikłań w obrębie jelit w COVID-19 wśród pacjentów i personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 4

Omikron i Delta to obecnie dwa najbardziej rozpowszechnione warianty koronawirusa. Wszystkie wirusy mają naturalną zdolność do mutacji przez zmianę materiału genetycznego. Wirus wywołujący COVID-19 nie jest wyjątkiem. Celem procedury jest przedstawienie, czym różni się wariant Delta od Omicronu.

Pobierz procedurę »
procedura 4

Koronasomnia skutkuje wyczerpaniem organizmu w ciągu dnia, a czasami może przyczynić się do znacznego pogorszenia stanu zdrowia. Chroniczne zaburzenia snu predysponują do chorób układu krążenia, w tym udaru, zaburzeń metabolicznych, w tym otyłości, a także depresji. Celem procedury jest szerzenie działań informacyjnych wśród pacjentów i personelu medycznego dotyczących nowej choroby zakaźnej COVID-19 podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 4

Omicron jest bardziej zakaźny niż wariant Delta. Częściej niż przy wariancie Delta zdarzają się reinfekcje, infekcje przełomowe. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących koronawirusa wariantu Omikronu powodującego chorobę zakaźną COVID-19 wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 4

Izolacja w medycynie to wszelkiego rodzaju działania ochronne (odosobnienie, profilaktyka, specyficzne środki ostrożności), które mają na celu zapobieganie transmisji biopatogenów powodujących choroby zakaźne od osób zakażonych/podejrzanych o zakażenie/chorych na inne osoby. Procedura ma na celu określenie sposobu zwalniania z izolacji osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

Pobierz procedurę »
procedura 4

W czasie walki z pandemią COVID-19 personelowi medycznemu należy zapewnić optymalne warunki pracy. Chory personel medyczny jest izolowany, a tym samym powoduje to braki kadrowe i niewydolność systemu. Procedura określa, jakie warunki należy zapewnić pracownikom medycznym, a należą do nich przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta, warunki mieszkalne, które zapewnią odpowiednią ilość odpoczynku oraz snu, a także - w przypadku problemów psychologicznych - odpowiednie wsparcie. Tylko zdrowy zarówno fizycznie, jak i psychicznie personel medyczny, jest w stanie walczyć skutecznie z pandemią COVID-19.

Pobierz procedurę »
procedura 4

Przed pracą w obszarze izolowanym personel musi koniecznie przejść szkolenia z zakładania i zdejmowania środków ochrony indywidualnej. Dodatkowo każda osoba z personelu powinna przejść badania stwierdzające brak przeciwwskazań do pracy w tym obszarze. Procedura określa zasady dopuszczenia personelu do pracy w obszarze izolowanym, organizacji pracy zespołów, dezynfekcji oraz czynności przed opuszczeniem obszaru izolowanego.

Pobierz procedurę »

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma
   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera