komputer

Jak praktycznie wykorzystywać Polską Implementację Krajową HL7 CDA

Polska Implementacja Krajowa HL7 CDA jest niełatwym dokumentem technicznym. Osoby, które chcą ją wdrażać, muszą zgromadzić sporo wiedzy na temat interoperacyjności, standardu HL7 CDA i zasad jego poprawnej implementacji. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć.

dokumentacja medyczna

Dokumentacja elektroniczna. Kiedy dopuszczalne są wyjątki od jej prowadzenia

Wiele placówek medycznych wciąż ma trudności z prowadzeniem dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej. Kiedy zatem placówki medyczne mogą ją prowadzić w formie papierowej? Poznaj wyjątki od prowadzenia dokumentacji w postaci elektronicznej.

Dokumentacja medyczna

Czy można prowadzić dokumentację medyczną jednocześnie w postaci elektronicznej i papierowej

Czy i na jakich zasadach można prowadzić dokumentację medyczną częściowo w formie elektronicznej i częściowo w formie papierowej?

dokumentacja medyczna

Dlaczego warto sumiennie prowadzić dokumentację medyczną

Braki w dokumentacji medycznej należy interpretować na korzyść pacjenta. Zaniedbanie lekarza w zakresie prowadzenia dokumentacji medycznej nie jest argumentem, który działałby na jego korzyść w sądzie – tak wynika z wyroku z 15 października 1997 r. (sygn. akt. III CKN 226/97). Jakie wnioski dla środowiska medycznego z tego płyną?

Digitalizacja dokumentacji

Czym jest digitalizacja dokumentacji medycznej

Proces digitalizacji nie jest skomplikowany, lecz warto rozważyć, czy w przypadku danego podmiotu będzie więcej korzyści z pozostawienia dokumentacji papierowej, czy z poddania jej digitalizacji. Sprawdź, jak digitalizować dokumentację medyczną.

rejestracja do przychodni przez Internet

System rejestracji wizyt w przychodni. Jak go zorganizować?

Elektroniczna rejestracja wizyt w przychodni może obniżyć koszty funkcjonowania placówki i sprawić, że ośrodek będzie konkurencyjny i dostosowany do potrzeb coraz bardziej zinformatyzowanego społeczeństwa. Sprawdź, jak to osiągnąć.

49b1cabf673feb9ce793f5fe4dbd13832fe8e4c6-xlarge

Polska Implementacja Krajowej HL7 CDA – jak na jej bazie tworzyć własne szablony dokumentacji medycznej

Polska Implementacja Krajowa HL7 CDA jest trudna w czytaniu i jeszcze trudniejsza we wdrożeniu. Osoby podejmujące się tego zadania muszą nabyć sporo wiedzy na temat interoperacyjności, standardu HL7 CDA i zasad jego poprawnej implementacji, żeby właściwie z niej korzystać. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć.

b593e957508a25f6f781fa8fa2d2ff4034f42c71-xlarge

Elektroniczna dokumentacja medyczna. Wykorzystuj szablony wizyt

Dobrze prowadzona dokumentacja medyczna w formie elektronicznej może być lepszym dowodem na obronę lekarza i podmiotu leczniczego w sprawie sądowej niż jej papierowa wersja. Stosowanie szablonu wizyty porządkuje przebieg wizyty, wyznaczając jej kolejne elementy. O czym jeszcze należy pamiętać?

c357a45c6944284bae7507f6d7521ceae5ef59c0-xlarge

Spójność e-dokumentacji z dotychczasową wersją papierową – jak o to zadbać

Wdrożenie e-dokumentacji w placówce lub gabinecie nie oznacza, że od razu całkowicie zniknie dokumentacja papierowa wytworzona wcześniej. Dowiedz się, jak zagwarantować spójność i integralności między dokumentacją papierową a nowymi dokumentami tworzonymi w postaci elektronicznej.

elektroniczna rejestracja pacjentów

Elektroniczna rejestracja – dlaczego warto ją wdrożyć

Coraz więcej podmiotów, mimo braku takiego obowiązku, decyduje się na wprowadzenie elektronicznej rejestracji. Sprawdź, jakie możesz odnieść korzyści, wdrażając takie rozwiązanie.