Raporty lekarskie i pielęgniarskie – czy zawsze musisz je prowadzić

Podmioty, które prowadzą dokumentację w postaci elektronicznej, nie mają obowiązku prowadzenia dokumentacji zbiorczej. Sprawdź, jakie ułatwienia w tym zakresie przewiduje rozporządzenie o dokumentacji medycznej.
- Wcześniejsze przepisy określały informacje, które należało zawrzeć w księdze raportów lekarskich i pielęgniarskich, jednak po zmianie przepisów nastąpiły również zmiany w zasadach wypełniania tych raportów w szpitalach.
- Uzasadnienie projektu rozporządzenia o dokumentacji medycznej już wskazywało na celowościowe podejście do raportów lekarskich i pielęgniarskich, których głównym celem jest zapewnienie ciągłości leczenia pacjenta, zwłaszcza w przypadku zmiany personelu opiekującego się nim.
- W związku z tym, obecnie zakres informacji w raportach jest dostosowany do rzeczywistych potrzeb konkretnych podmiotów świadczących usługi medyczne, obejmując przekazywanie tylko niezbędnych informacji, które zapewniają bezpieczeństwo pacjentów i ciągłość opieki zdrowotnej.
- Czytaj też: Prowadzenie dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej – nowe zasady od 1 stycznia 2021»
- Pobierz wzór raportu pielęgniarskiego: Karta indywidualnej opieki pielęgniarskiej»
-
Czytaj więcej na temat prowadzenia dokumentacji medycznej w SerwisZOZ.pl»
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.