Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dzięki gotowym procedurom będziesz mógł efektywnie monitorować sytuację epidemiologiczną szpitala czy przychodni, prowadzić ocenę skuteczności działań prewencyjnych, a także porównać się z innymi placówkami.

procedura 2

Niedocukrzenie (hipoglikemia) jest stanem typowym dla cukrzycy. Klinicznie istotne niedocukrzenie to stężenie glukozy we krwi poniżej 3 mmol/l (<54 mg/dl). Podstawową metodą diagnostyki hipoglikemii jest test tolerancji glukozy/OGTT (ang. Oral Glucose Tolerance Test). Najistotniejszą zasadą profilaktyki hipoglikemii jest dokładne poznanie jej przyczyn. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących niedocukrzenia wśród personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Błonica zwana dyfterytem to bardzo groźna, niebezpieczna choroba zakaźna, którą wywołuje bakteria maczugowiec błonicy. Najczęstszą postacią kliniczną błonicy jest błonica gardła. Najlepszą profilaktyką błonicy są szczepienia ochronne. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących błonicy wśród personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 1

Pracownicy medyczni powinni podlegać szczególnej ochronie, gdyż ich praca są nieodłącznym elementem walki z pandemią. Celem procedury jest podjęcie odpowiednich, szybkich działań naprawczych, minimalizujących narażenie zawodowe personelu medycznego na COVID-19.

Pobierz procedurę »
procedura 1

Celem procedury jest uodpornienie możliwie jak największej liczby pacjentów przez usprawnienie realizacji szczepień, przy zminimalizowaniu ryzyka zakażenia SARS-CoV-2 podczas wizyty w punkcie szczepień.  Procedura określa sposób organizacji szczepień (wizyta w poradni), zasady reżimu sanitarnego dla personelu poradni, a także priorytet uodpornień.

Pobierz procedurę »
procedura 1

Nadzór nad bezpieczeństwem szczepień na COVID-19 jest konieczny, aby proces szczepień populacyjnych był przeprowadzony bezpiecznie. Właściwy i szczegółowy nadzór nad szczepieniami, zwłaszcza nad tymi, podczas których są stosowane szczepionki warunkowo dopuszczone do obrotu na rynku europejskim, powoduje, że nie tylko personel medyczny czuje się bezpieczny, szczepiąc, lecz także same osoby szczepione. Nadzór ma za zadanie identyfikowanie ewentualnych sytuacji niebezpiecznych, choćby występowanie działań niepożądanych, tak aby móc w porę interweniować i wyeliminować niebezpieczeństwo bądź wstrzymać czasowo szczepienie daną szczepionką do momentu wyeliminowania niebezpieczeństwa. Celem procedury jest opisanie sposobu nadzoru, którego powinny przestrzegać wszystkie osoby czy instytucje odpowiedzialne za szczepienia populacyjne na COVID-19.

Pobierz procedurę »
procedura 1

W procesie szczepień populacyjnych przeciwko COVID-19 bardzo ważne jest, aby szczepionki były przechowywane i transportowane zgodnie z wymaganiami producenta. Dotyczy to zwłaszcza szczepionek mRNA, które wymagają ultra niskich temperatur (od - 60 do - 90 stopni Celsjusza). Celem procedury jest szczegółowe opisanie warunków przechowywania i transportu szczepionek.

Pobierz procedurę »
procedura 1

Związku z faktem, że Europejska Agencja Leków wprowadziła szczepionki przeciw COVID-19 w trybie warunkowym, bardzo ważna jest ocena ich skuteczności w trakcie stosowania. Celem procedury jest opisanie procesu oceny skuteczności szczepionek przeciwko COVID-19 tak, abyśmy w przyszłości mieli dane dotyczące ich skuteczności, czy wystąpienia objawów niepożądanych, których nie zaobserwowano w fazie badań klinicznych.

Pobierz procedurę »
procedura 1

Odpowiednie przechowywanie szczepionek, zwłaszcza szczepionek mRNA, jest niezbędnym elementem w procesie szczepień przeciwko COVID-19. Zarówno kierownik placówki, w której znajduje się punkt szczepień, jak i osoba koordynująca oraz personel medyczny biorący udział w szczepieniu, powinni bezwzględnie znać metody przechowywania szczepionek. Jest to konieczne w celu zmniejszenia ewentualnych strat i niewykorzystania szczepionek, a także aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Celem procedury jest opisanie sposobów przechowywania fiolek szczepionek zarówno tych nieotwartych, jak i tych już nakłutych, gotowych do podania.

Pobierz procedurę »
procedura 1

Szczepienia przeciwko COVID-19 stanowią obecnie główny element walki z pandemią. Dlatego istotne jest, aby miejsce, w którym będą one się odbywać, spełniało wytyczne Ministerstwa Zdrowia. Związku z tym, zanim pierwsi pacjenci trafią na szczepienie jest odpowiednie przygotowanie placówki, zarówno w sprzęt, warunki lokalowe w placówce, jak i personel medyczny biorący udział w szczepieniu. Opracowanie odpowiednich procedur pomoże kierownikom placówek odpowiednio sprostać temu zadaniu.

Pobierz procedurę »
procedura 1

Szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 jest bardzo istotnym, jak nie najistotniejszym obecnie narzędziem walki z pandemią. Dlatego bardzo istotne jest, aby zostało ono wykonane w sposób właściwy. Celem procedury jest opisanie właściwej techniki szczepienia, która obejmuje dobór odpowiedniej igły (ma bardzo istotne znaczenie we właściwym zaszczepieniu), odpowiedniego miejsca podania szczepionki, jak i samej techniki wykonywania zabiegu. Zastosowanie się do tej procedury spowoduje, że proces populacyjnego szczepienia przeciwko COVID-19 będzie przebiegał sprawnie i bezpiecznie.

Pobierz procedurę »

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma
   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera