Izba Gospodarcza  Medycyna Polska

Izba Gospodarcza Medycyna Polska

Izba Gospodarcza Medycyna Polska jest organizacją samorządu gospodarczego skupiającą podmioty gospodarcze związane z medycyną w Polsce.

Wszystkie wpisy na blogu

Marzec 2017

21mar

Jak monitorować zdrowie seniorów

Prognozy demograficzne podają, że liczba seniorów, którzy przekroczyli 65 rok życia, w ciągu najbliższych 15 lat zwiększy się z ok. 5,5 mln osób do 9 mln., czyli wzrośnie o 3,5 mln (o 65%). Jak rozwiążemy problem bezpiecznego, codziennego funkcjonowania tak licznej grupy seniorów? Jak zabezpieczyć ich potrzeby uczestniczenia w życiu społecznym i rodzinnym? Pamiętajmy, że musimy przy tym, z przyczyn ekonomicznych, jednocześnie zadbać, aby jak największa liczba osób w wieku produkcyjnym była aktywna, bo musi wytworzyć dochód narodowy niezbędny do funkcjonowania społeczeństwa.

Wrzesień 2015

15wrz

Hybrydowa rehabilitacja kardiologiczna

Zgodnie ze standardami europejskimi i zdaniem specjalistów rehabilitacja w incydencie kardiologicznym (zawale serca etc.) powinna się rozpocząć natychmiast po ustaniu bezpośredniego zagrożenia życia, bowiem negatywne skutki rozwijają się już w drugim trzecim dniu unieruchomienia.

Sierpień 2015

11sie

Telemedycyna w komunikacji z głuchoniemymi

Telemedycyna to dosyć szerokie pojęcie – niby wiadomo, co opisuje, a jednak wciąż budzi wiele pytań, jest nowatorskie i nieodkryte. Kojarzy się w pierwszym podejściu ze zdalnym wykonywaniem zabiegów medycznych albo zdalnym monitorowaniem parametrów medycznych. I tak jest. Historycznie jednym z pionierów telemedycyny było NASA, które monitorowało funkcje organizmów kosmonautów, zbierało i przesyłało na odległość czyli, „tele …”.