Sławomir Jagieła

Sławomir Jagieła

Menedżer i ekspert branży ochrony zdrowia. Otrzymał nagrodę dla Menedżera Roku w ochronie zdrowia. Odznaczony przez ministra zdrowia za racjonalizm – nagroda „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Dyrektor Kształcenia Podyplomowego i MBA w Ochronie Zdrowia w Collegium Humanum Szkoła Główna Menedżerska. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego: Wydziału Ekonomicznego oraz Wydziału Zarządzania, Olympus Szkoły Wyższej, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Wykładowca akademicki, szkoleniowiec, prelegent, autor licznych opracowań z zakresu ochrony zdrowia. Ma rozległe doświadczenie w dziedzinie funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, które zdobywał, między innymi w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, Banku Gospodarstwa Krajowego, Medicover, Centrum Medycznym Damiana. Uczestnik wielu kluczowych debat i wydarzeń specjalnych związanych z sektorem ochrony zdrowia.

Wszystkie wpisy na blogu

Marzec 2019

12mar

MBA w ochronie zdrowia w Warszawie – porównanie

Do zarządzania podmiotami leczniczymi, np. szpitalami, niezbędne są odpowiednie uprawnienia. Można je uzyskać, kończąc podyplomowe studia MBA z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia. Osoby chcące skorzystać z tej oferty edukacyjnej w Warszawie, mogą wybrać m.in. studia na Uczelni Łazarskiego, Akademii Leona Koźmińskiego i w Collegium Humanum. Czym różnią się poszczególne oferty i na jakiej podstawie wybrać?

Marzec 2017

23mar

Sieć szpitali to kolejna reforma bez spójności

Sejm uchwalił ustawę o sieci szpitali. Czy to uczciwe wobec szpitali, które nie spełniają wymagań ustawy? Oczywiście, że nie ponieważ wiąże się to z brakiem okresu dostawczego. Dodatkowo finansowanie szpitali będzie oparte na ryczałcie, który obejmie wszystkie profile, w ramach których świadczeniodawca udziela świadczeń zdrowotnych w ramach systemu.

Luty 2017

20lut

Przekazywanie danych o kosztach do AOTMiT - kolejna karuzela biurokracji

Skoro nakłada się nowy obowiązek, a Ministerstwo Zdrowia, NFZ i AOTMiT nie są wstanie zapewnić danych do wyceny świadczeń zdrowotnych, to może trzeba stworzyć czwartą super agencję, o której się mówi, a ma być związana ze zdrowiem publicznym.

Październik 2016

11paź

Gra między efektywnością a ryzykiem

Menedżerowie zarządzający podmiotami leczniczymi muszą ciągle poszukiwać rozsądnych relacji między efektywnością a ryzykiem finansowym. Skutki podjętych decyzji i mogące wyniknąć z nich negatywne konsekwencje spadną bowiem na ich barki. 

Czerwiec 2016

28cze

Czy prowadzenie analiz porównawczych to wywiad gospodarczy

Każdy menedżer ochrony zdrowia powinien przewidywać zmiany w otoczeniu placówki medycznej oraz szybko, elastycznie reagować na te zmiany i traktować je jako możliwość do podejmowania nowych wyzwań. Może w tym pomóc benchmarking.

Marzec 2016

29mar

Czy w Polsce zabraknie pielęgniarek

W świetle najnowszych prognoz Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych już za niespełna 5 lat Polacy zostaną pozbawieni profesjonalnej opieki pielęgniarskiej i położniczej. Z roku na rok zmniejsza się liczba pielęgniarek i położnych w Polsce. 

Kwiecień 2015

21kwi

Trzeba zarządzać, a nie reformować

Większość obywateli mierzy jakość usług medycznych długością kolejek do lekarza i nie widzą lub nie chcą zauważyć jakiej ewolucji uległ rynek usług medyczny.

Spis treści Czytaj e-wydanie

Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

Zasady kontraktowania świadczeń w 2019 roku

Warszawa 21.marca.2019

Zasady kontraktowania świadczeń w 2019 roku

Czytaj więcej   »