MBA w ochronie zdrowia w Warszawie – porównanie

Do zarządzania podmiotami leczniczymi, np. szpitalami, niezbędne są odpowiednie uprawnienia. Można je uzyskać, kończąc podyplomowe studia MBA z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia. Osoby chcące skorzystać z tej oferty edukacyjnej w Warszawie, mogą wybrać m.in. studia na Uczelni Łazarskiego, Akademii Leona Koźmińskiego i w Collegium Humanum. Czym różnią się poszczególne oferty i na jakiej podstawie wybrać?

Studia podyplomowe MBA w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia to szansa, by zdobyć szerokie kompetencje i otworzyć sobie nową ścieżkę kariery zawodowej. Ich program jest nakierowany na praktyczne aspekty zarządzania podmiotami leczniczymi – związane nie tylko z jakością świadczonych przez nie usług medycznych, ale przede wszystkim z zagadnieniami prawnymi, menedżerskimi i marketingowymi. Bogata wiedza zdobywana w trakcie takich studiów, pozwala menedżerom sprostać wyzwaniom, jakie stawiają realia polskiej ochrony zdrowia.

Właśnie dlatego tak ważne jest wybranie studiów podyplomowych MBA, które zapewnią najwyższą jakość kształcenia i dobre warunki do rozwijania kompetencji. Osoby, które chcą studiować w Warszawie, wyboru dokonują najczęściej pomiędzy trzema uczelniami – Akademią Leona Koźmińskiego, Collegium Humanum oraz Uczelnią Łazarskiego. Czym różni się ich oferta edukacyjna?

Koźmiński, Łazarski czy Collerium Humanum?

W 2019 roku wybrać można między Uczelnią Łazarskiego oraz Collerium Humanum. Akademia Leona Koźmińskiego ma obecnie w ofercie wyłącznie ogólne studia MBA Executive, które pozwalają poszerzyć wiedzę i umiejętności menedżerskie, ale nie dają uprawnień do zarządzania placówkami leczniczymi. Dlatego bliżej przyjrzymy się ofercie dwóch pierwszych uczelni.

  • Organizacja studiów

Zarówno w Collegium Humanum, jak i na Uczelni Łazarskiego zajęcia odbywają się w trybie modułowym. Na pierwszej uczelni wszystkie moduły są związane stricte z zarządzaniem w ochronie zdrowia, a nacisk kładzie się na rozwój praktycznych umiejętności. Na Uczelni Łazarskiego studenci obligatoryjnie muszą zaś przejść również przez moduł podstawowy – poświęcony ogólnej wiedzy z zakresu zarządzania i ekonomii.

  • Czas trwania studiów

W Collegium Humanum program MBA w obszarze zarządzania w ochronie zdrowia można ukończyć w ciągu dwóch semestrów – m.in. z uwagi na to, że zajęcia są skoncentrowane na zagadnieniach specjalistycznych. Na studia na Uczelni Łazarskiego trzeba poświęcić od 4 do 6 semestrów – w zależności od wybranego tempa nauki, ponieważ możliwe jest realizowanie jednego lub dwóch modułów w semestrze jednocześnie.

  • Uzyskiwane uprawnienia

Studia podyplomowe na obu uczelniach dają możliwość uzyskania uprawnień wymaganych w konkursach na dyrektorów placówek leczniczych. Absolwent studiów na Collegium Humanum otrzymuje jednak dodatkowo świadectwo oraz dyplom ukończenia studiów w języku angielskim, a także Apostille (Legalizację i uwierzytelnienie) dyplomu wydanego przez Apsley Business School w Londynie. To pozwala ubiegać się o pracę na stanowiskach kierowniczych w ochronie zdrowia także poza Polską.

Warto porównać ze sobą bliżej oferty obu uczelni i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla siebie.

Autor: Sławomir Jagieła

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »