Gabriela  Jędrys

Gabriela Jędrys

radca prawny, prowadzi bloga „Kontraktowanie, umowy i kontrola NFZ. Blog dla świadczeniodawców i nie tylko” na stronie www.umowynfz.pl. Można tam znaleźć więcej informacji, artykuły i ofertę dla placówek medycznych.

Wszystkie wpisy na blogu

Luty 2017

08lut

Uniknij błędów w kontraktowaniu z NFZ

Kontraktowanie NFZ można uznać za rozpoczęte. Powoli, najpierw w dość niszowym rodzaju świadczeń, czyli lecznictwie uzdrowiskowym, teraz w opiece długoterminowej, NFZ się rozkręca. Uniknij pięciu najczęściej popełnianych błędów przez oferentów w postępowaniach w trybie konkursu ofert na zawieranie umów przez NFZ.

Marzec 2015

05mar

Podwykonawcy świadczeniodawców NFZ

Zasadą jest, że umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, realizowane są przez świadczeniodawców, którzy spełniają warunki określone przepisami prawa, zostali wybrani spośród oferentów w postępowaniach o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej i zawarli umowę z NFZ.

Luty 2015

12lut

Czy NFZ ogłosi konkursy na udzielanie świadczeń w 2015 roku.

Wiele osób zadaje mi pytanie, czy NFZ ogłosi w tym roku konkursy na udzielanie świadczeń w tych rodzajach świadczeń, w których umowy wygasają w 2015 r.

Grudzień 2014

22gru

Przeczytaj aneks, zanim podpiszesz

Aneksowanie umów z NFZ  na udzielanie świadczeń zdrowotnych w 2015 r, odbywało się w niemal wszystkich oddziałach wojewódzkich  na dwa albo nawet na trzy razy. 

Październik 2014

14paź

Ograniczenie konkurencji na rynku usług medycznych

Planujesz zmiany, większe inwestycje, zamierzasz założyć szpital? No to się pospiesz. Jeżeli prowadzisz działalność leczniczą, zwróć uwagę na nowy art. 95 d ustawy o świadczeniach. Właściwie powinien się znaleźć w ustawie o działalności leczniczej, bo wcale nie dotyczy świadczeniodawców NFZ, ale wszystkich podmiotów leczniczych, które zamierzają prowadzić lub prowadzą działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne albo w zakresie ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych.