Hubert Kowalski

Hubert Kowalski

konsultant w Déhora Consultancy Group, holenderskiej firmie doradczej; odpowiada za realizację projektów mających na celu usprawnienie procesów planowania czasu pracy w różnych organizacjach

Wszystkie wpisy na blogu

Sierpień 2020

18sie

Wpływ pracy zdalnej na zdrowie pracowników

Szacuje się, że obecnie w Polsce aż 2,5 miliona osób pracuje lub może pracować w systemie pracy zdalnej. Znaczny wpływ na tak szybki wzrost takiego rodzaju pracy miała pandemia koronawirusa COVID-19, w trakcie której wiele z biur zamknięto z dnia na dzień. Jak taka sytuacja wpływa na zdrowie pracowników?

Czerwiec 2020

17cze

Racjonalne bezpieczeństwo w czasach nowej rzeczywistości

Naszą gospodarkę uwolniono od restrykcji będących skutkiem światowej pandemii koronawirusa COVID-19, a przedsiębiorcy ze wszystkich branż próbują dostosować swoją działalność do innej, zgoła odmiennej, rzeczywistości. Jak wygląda teraźniejszość rodzimych organizacji po odmrożeniu? W jaki sposób pracodawcy radzą sobie z wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego i dlaczego tak ważne dla pracowników stało się doprecyzowanie wytycznych dotyczących higieny i bezpieczeństwa pracy?

Kwiecień 2020

21kwi

Skuteczna profilaktyka w czasach pandemii sprzyja rozwojowi nowoczesnych technologii

Obecna sytuacja epidemiologiczna wpływa na bieżącą działalność wszystkich przedsiębiorców, szczególnie w branży medycznej, produkcyjnej i przemysłowej. Zdecydowanie u pracodawców zatrudniających większą liczbę pracowników rekomendowane jest wdrażanie restrykcyjnych procedur bezpieczeństwa higieny, mających na celu ochronę zdrowia w halach i na taśmach produkcyjnych. Wpływa to w znacznym stopniu na organizację czasu i samej pracy w całej firmie. Jakie nieprzewidziane zagrożenia czekają na przedsiębiorców w chwili obecnej i w jaki sposób mogą im zapobiegać?

02kwi

Koronawirus: Pracownicy do dyspozycji pracodawcy

Obecny kryzys wywołany pandemią COVID-19 wymaga od placówek medycznych wielu zmian w kontekście organizacji czasu pracy. Zwłaszcza gdy część pracowników choruje bądź nakład pracy gwałtownie wzrasta w krótkim czasie. Jak jednak zapewnić, żeby wszyscy pozostali zdrowi i sprawni tak długo, jak to możliwe, równocześnie nie będąc przepracowanymi?  

Marzec 2020

20mar

Elastyczny czas pracy szansą na przeciwdziałanie kryzysowi

Doświadczenie kryzysu w życiu organizacji jest jednym z największych i jednocześnie najtrudniejszych wyzwań dla obecnie prowadzących działalność podmiotów gospodarczych. Obecna sytuacja kryzysowa związana z pandemią nowego, nieznanego wcześniej wirusa może stać się jednym z najcięższych i najdłuższych dla globalnej gospodarki.

Styczeń 2020

30sty

Długotrwałe zmęczenie pracą – co może zrobić menedżer

Zmęczenie jest jednym z czynników mających wpływ na jakość pracy. Każdy, zwłaszcza w ochronie zdrowia, staje się w większym lub mniejszym stopniu wyczerpany. Jak sobie radzić z tym problemem?

20sty

Jak zapobiegać stresowi w pracy

Promowanie polityki wspierania pracowników zamiast ciągłej kontroli, zachęcanie do zdrowego i aktywnego stylu życia, elastyczny czas pracy czy zespołowe rozwiązywanie napotykanych problemów - to tylko niektóre z narzędzi, z których organizacje mogą skorzystać na etapie budowy bezstresowego miejsca pracy.

Grudzień 2019

16gru

Negatywny wpływ niebieskiego światła na zdrowie pracowników

Osobom pracującym zmianowo, nieregularnie, światło nierzadko towarzyszy przez całą dobę. Szacuje się, że do końca 2020 roku prawie 50% miejsc pracy będzie wyposażonych tylko i wyłącznie w energooszczędne żarówki LED, głownie emitujące zimną, niebieską barwę. Jak ta rewolucja może wpłynąć na nasze samopoczucie oraz osoby pracujące nieregularnie i zmianowo? I jaki wpływ na zdrowie ludzi ma kolor sztucznego światła?

Listopad 2019

15lis

Jak długotrwałe zmęczenie pracą wpływa na pracowników i pracodawcę

Spośród wielu zagadnień mających wpływ pośrednio lub bezpośrednio na naszą jakość pracy, jednym z ostatnich branych pod uwagę jest oczywiste zmęczenie, które dotyka każdego, zarówno w aspekcie fizycznym, jak i mentalnym. Każdy z nas po pracy, zwłaszcza w ochronie zdrowia, staje się w większym lub mniejszym stopniu wyczerpany, a im większą część doby przeznaczamy na obowiązki służbowe, tym bardziej przemęczenie narasta.

Wrzesień 2019

25wrz

Jakie zagrożenia wynikają z pracy nocnej

Praca nocna w dużej mierze dotyczy pracowników medycznych, zwłaszcza pielęgniarek czy lekarzy. Pojawia się więc pytanie, pracodawcy opracowali metody dbania o swoich pracowników pracujących w porze nocnej i zmianowo?