Hubert Kowalski

Hubert Kowalski

konsultant w Déhora Consultancy Group, holenderskiej firmie doradczej; odpowiada za realizację projektów mających na celu usprawnienie procesów planowania czasu pracy w różnych organizacjach

Wszystkie wpisy na blogu

Luty 2021

09lut

Efektywne usprawnienie zdalnych porad medycznych w dobie COVID-19

Telemedycyna jest jedną z najnowszych, szybko rozwijających się form pomocy medycznej dla pacjentów. Dzięki jej rozwojowi możliwe stało się nie tylko postawienie szybkiej diagnozy przez specjalistę, ale także odbycie wizyty lekarskiej bez konieczności fizycznego przemieszczania się pacjenta do placówki medycznej.

Styczeń 2021

04sty

Jak ułożyć pracę personelu i placówek medycznych podczas akcji szczepień na COVID-19

Z końcem grudnia br. rozpoczął się Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19. Szacuje się, że aby zapobiec dalszej ekspansji choroby należy zaszczepić minimum 60% społeczeństwa. Jak zaplanować cały proces by był zarówno sprawny oraz efektywny? Jak zaplanować czas pracy pielęgniarek i lekarzy odpowiadających za szczepienia?

Listopad 2020

20lis

Praca zdalna 2.0, czyli niespodziewana ewolucja

Rok 2020 przyniósł fundamentalne zmiany w naszym życiu, począwszy od sposobu komunikacji i porozumiewania się z innymi osobami, poprzez formy spędzania wolnego czasu i codzienne nawyki zakupowe, aż po sposób wykonywania pracy. Praca zdalna w roku 2019 wyglądała zupełnie inaczej niż obecnie. Możemy zatem śmiało stwierdzić, że nastąpiła pewna ewolucja, a dla niektórych branż i sektorów gospodarki nawet rewolucja. Dlatego warto jest postawić sobie ważne pytania. Jak zmieniła się praca w systemie home office ? Czy pracownicy dobrze się odnajdują w warunkach nowej rzeczywistości i jak to na nich wpływa?

Październik 2020

08paź

Zmiana czasu i jego wpływ na zdrowie i gospodarkę

W ostatnim tygodniu października nastąpi cykliczna zmiana czasu z letniego na zimowy, będziemy więc cofać zegarki o godzinę. Zmiana czasu w obecnym formacie obowiązuje od 1996 roku, tymczasem od kilku lat toczy się dyskusja na temat jego sensu. Aż dwie trzecie Polaków ma dosyć zmiany czasu i pragną rezygnacji z tego zwyczaju, przy czym większość respondentów opowiada się za pozostaniem w czasie letnim. Czy obecnie prowadzone dyskusje na arenie międzynarodowej przyniosą skutek i zostanie ustalona jedna, wspólna strefa czasowa?

Sierpień 2020

18sie

Wpływ pracy zdalnej na zdrowie pracowników

Szacuje się, że obecnie w Polsce aż 2,5 miliona osób pracuje lub może pracować w systemie pracy zdalnej. Znaczny wpływ na tak szybki wzrost takiego rodzaju pracy miała pandemia koronawirusa COVID-19, w trakcie której wiele z biur zamknięto z dnia na dzień. Jak taka sytuacja wpływa na zdrowie pracowników?

Czerwiec 2020

17cze

Racjonalne bezpieczeństwo w czasach nowej rzeczywistości

Naszą gospodarkę uwolniono od restrykcji będących skutkiem światowej pandemii koronawirusa COVID-19, a przedsiębiorcy ze wszystkich branż próbują dostosować swoją działalność do innej, zgoła odmiennej, rzeczywistości. Jak wygląda teraźniejszość rodzimych organizacji po odmrożeniu? W jaki sposób pracodawcy radzą sobie z wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego i dlaczego tak ważne dla pracowników stało się doprecyzowanie wytycznych dotyczących higieny i bezpieczeństwa pracy?

Kwiecień 2020

21kwi

Skuteczna profilaktyka w czasach pandemii sprzyja rozwojowi nowoczesnych technologii

Obecna sytuacja epidemiologiczna wpływa na bieżącą działalność wszystkich przedsiębiorców, szczególnie w branży medycznej, produkcyjnej i przemysłowej. Zdecydowanie u pracodawców zatrudniających większą liczbę pracowników rekomendowane jest wdrażanie restrykcyjnych procedur bezpieczeństwa higieny, mających na celu ochronę zdrowia w halach i na taśmach produkcyjnych. Wpływa to w znacznym stopniu na organizację czasu i samej pracy w całej firmie. Jakie nieprzewidziane zagrożenia czekają na przedsiębiorców w chwili obecnej i w jaki sposób mogą im zapobiegać?

02kwi

Koronawirus: Pracownicy do dyspozycji pracodawcy

Obecny kryzys wywołany pandemią COVID-19 wymaga od placówek medycznych wielu zmian w kontekście organizacji czasu pracy. Zwłaszcza gdy część pracowników choruje bądź nakład pracy gwałtownie wzrasta w krótkim czasie. Jak jednak zapewnić, żeby wszyscy pozostali zdrowi i sprawni tak długo, jak to możliwe, równocześnie nie będąc przepracowanymi?  

Marzec 2020

20mar

Elastyczny czas pracy szansą na przeciwdziałanie kryzysowi

Doświadczenie kryzysu w życiu organizacji jest jednym z największych i jednocześnie najtrudniejszych wyzwań dla obecnie prowadzących działalność podmiotów gospodarczych. Obecna sytuacja kryzysowa związana z pandemią nowego, nieznanego wcześniej wirusa może stać się jednym z najcięższych i najdłuższych dla globalnej gospodarki.

Styczeń 2020

30sty

Długotrwałe zmęczenie pracą – co może zrobić menedżer

Zmęczenie jest jednym z czynników mających wpływ na jakość pracy. Każdy, zwłaszcza w ochronie zdrowia, staje się w większym lub mniejszym stopniu wyczerpany. Jak sobie radzić z tym problemem?