Hubert Kowalski

Hubert Kowalski

konsultant w Déhora Consultancy Group, holenderskiej firmie doradczej; odpowiada za realizację projektów mających na celu usprawnienie procesów planowania czasu pracy w różnych organizacjach

Wszystkie wpisy na blogu

Listopad 2019

15lis

Jak długotrwałe zmęczenie pracą wpływa na pracowników i pracodawcę

Spośród wielu zagadnień mających wpływ pośrednio lub bezpośrednio na naszą jakość pracy, jednym z ostatnich branych pod uwagę jest oczywiste zmęczenie, które dotyka każdego, zarówno w aspekcie fizycznym, jak i mentalnym. Każdy z nas po pracy, zwłaszcza w ochronie zdrowia, staje się w większym lub mniejszym stopniu wyczerpany, a im większą część doby przeznaczamy na obowiązki służbowe, tym bardziej przemęczenie narasta.

Wrzesień 2019

25wrz

Jakie zagrożenia wynikają z pracy nocnej

Praca nocna w dużej mierze dotyczy pracowników medycznych, zwłaszcza pielęgniarek czy lekarzy. Pojawia się więc pytanie, pracodawcy opracowali metody dbania o swoich pracowników pracujących w porze nocnej i zmianowo?

17wrz

Zalety i wady 12 godzinnych zmian w kontekście zdrowia pracownika

W ostatnich latach powstało wiele publikacji odnoszących się do porównań między dwoma najpopularniejszymi obecnie systemami czasu pracy, a więc podstawowym i równoważnym. Znacznie częściej jako ten najbardziej uciążliwy dla pracowników pracujących zmianowo i nieregularnie oceniana jest praca 12-godzinna. Na nurtujące wielu pytanie „Czy słusznie” postaram się odpowiedzieć analizując zarówno plusy i minusy tego rozkładu czasu pracy.