Paweł Ossowski

Paweł Ossowski

ekspert rynku wyrobów medycznych, wiceprezes zarządu ZARYS International Group. Specjalizuje się w kwestiach związanych ze współpracą ze szpitalami i placówkami ochrony zdrowia zarówno państwowymi, jak i prywatnymi, rynkiem sprzętu medycznego i w tym aspekcie eksportem/ekspansją na rynki zagraniczne. W kręgu jego zainteresowań znajdują się też kwestie dotyczące logistyki oraz prawa zamówień publicznych - głównie w sektorze ochrony zdrowia. Komentator zmian zachodzących w sektorze ochrony zdrowia w Polsce oraz autor wielu artykułów dotyczących funkcjonowania rynku wyrobów medycznych, prawa zamówień publicznych, kwestii związanych z ekspansją i eksportem polskich firm za granicą.

Wszystkie wpisy na blogu

Listopad 2017

21lis

Rodzima branża sprzętu medycznego rozwija się

Za nami kolejna już edycja największych na świecie targów medycznych - MEDICA 2017. W tegorocznym wydarzeniu branżowym w Düsseldorfie uczestniczyło ponad 5100 wystawców z 66 krajów (z tego 84 z Polski) i ponad 123000 odwiedzających ze 130 krajów. Targi jak zwykle obejmowały całe spektrum branży medycznej, począwszy od jednorazowego sprzętu medycznego, przez asortyment rehabilitacyjny oraz najnowsze rozwiązania technologiczne, na zaawansowanych urządzeniach medycznych kończąc.

Październik 2016

03paź

Co usprawni procesy zakupowe w placówkach

W kwestii polityki zakupowej w placówkach państwowych i prywatnych ochrony zdrowia tkwi ogromny potencjał, który mógłby umożliwić efektywniejsze i tańsze zakupy, a w efekcie wpłynąć na polepszenie ich kondycji finansowej. Samorządom pozwoliłby odetchnąć finansowo, a prywatnym inwestorom uzyskać znaczące oszczędności. Niestety często te możliwości nie są wykorzystywane z powodu zaniechania lub nieznajomości dostępnych instrumentów i procedur. Bądź po prostu złej woli…

Wrzesień 2016

30wrz

Niepewność w przetargach

Obserwując ostatnie tygodnie przed nowelizacją ustawy Prawo zamówień publicznych, można było odnieść wrażenie, że publiczne szpitale szykują się na kataklizm i gwałtowanie uzupełniają swoje zapasy jednorazowego sprzętu medycznego. Strach przed nową ustawą okazał się skutecznym czynnikiem mobilizującym decydentów w tych placówkach do ogłaszania postępowań zgodnych jeszcze z brzmieniem poprzedniej ustawy, czego skutkiem było podpisywanie kontraktów na rok lub dwa lata do przodu w oparciu właśnie o stare przepisy.

Spis treści Czytaj e-wydanie

Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

Dokumentacja RODO w placówce medycznej - czy jesteśmy przygotowani na kontrolę?

Warszawa 05.lipca.2019

Praktyka stosowania RODO w placówkach medycznych.

Czytaj więcej   »

Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

RODO po 4 maja - kontrole, kary, monitoring, dokumentacja medyczna, przepisy sektorowe

Warszawa 02.sierpnia.2019

RODO po 4 maja 2019 – pomiędzy kontrolą a karą. Monitoring, dokumentacja medyczna, realizacja praw osób. Najnowsze zmiany w przepisach sektorowych.

Czytaj więcej   »