Rodzima branża sprzętu medycznego rozwija się

Za nami kolejna już edycja największych na świecie targów medycznych - MEDICA 2017. W tegorocznym wydarzeniu branżowym w Düsseldorfie uczestniczyło ponad 5100 wystawców z 66 krajów (z tego 84 z Polski) i ponad 123000 odwiedzających ze 130 krajów. Targi jak zwykle obejmowały całe spektrum branży medycznej, począwszy od jednorazowego sprzętu medycznego, przez asortyment rehabilitacyjny oraz najnowsze rozwiązania technologiczne, na zaawansowanych urządzeniach medycznych kończąc.

Co ważne, równolegle z targami MEDICA odbywają się targi COMPAMED, które prezentują producentów komponentów do wyrobów medycznych. Biorąc pod uwagę tylko liczbę odwiedzających i samych wystawców, a także ich zróżnicowanie geograficznie, bez wątpienia można stwierdzić, że dla branży medycznej jest to najważniejsze wydarzenie, a przede wszystkim doskonała okazja do zapoznania się z nowościami produktowymi, trendami technologicznymi i co najważniejsze - nawiązania bezcennych kontaktów biznesowych. Na naszych oczach odbywa się rewolucja digital health i możemy zauważyć takie trendy w służbie zdrowia jak to, że jest coraz więcej źródeł danych, coraz mniej papieru, w kontekście telemedycyny – dystans traci na znaczeniu, a jeżeli chodzi o kompleksową organizację pracy personelu medycznego na zintegrowanych salach operacyjnych i poza nimi widzimy wzrost na znaczeniu urządzeń elektronicznych.

Kluczowe jest to, że MEDICA przyciąga faktycznie firmy i odwiedzających z całego świata, co pozwala dotrzeć z własnymi produktami w wiele niedostępnych zakątków, a z drugiej strony poznać produkty prezentowane przez firmy ze Stanów Zjednoczonych czy Australii.

Co ważne, oprócz umówionych spotkań z partnerami biznesowymi, odbyło się wiele prezentacji i rozmów z potencjalnie nowymi klientami. Duży nacisk położono na komunikację i promocję nie tylko nowych produktów, dotyczących kompleksowej oferty jednorazowego sprzętu medycznego, np. rękawic medycznych, materiałów opatrunkowych, obłożeń operacyjnych, odzieży medycznej i podstawowego sprzętu medycznego jednorazowego użytku. Nie zabrakło także nowości produktowych, m.in. wyjątkowo komfortowej odzieży operacyjnej SOFT wykonanej z miękkiej włókniny, której oficjalna globalna prezentacja odbyła się właśnie podczas targów MEDICA.

Pozytywnym trendem jest to, że z roku na rok rośnie liczba polskich wystawców, co pokazuje, że rodzima branża sprzętu medycznego sygnowana „Made in Poland” rozwija się, a przede wszystkim jest zainteresowana ekspozycją swojej oferty na rynkach międzynarodowych. Istotny jest też przekrój polskich wystawców, który pokazuje, że jesteśmy obecni w wielu dziedzinach szerokiej branży medycznej, począwszy od takich produktów, jak sprzęt jednorazowy, meble medyczne, produkty przeznaczone do rehabilitacji, czy nowoczesne aplikacje i rozwiązania technologiczne.

Autor: Paweł Ossowski
Słowa kluczowe:
wyroby medyczne

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »