Paulina Kutrzebka

Paulina Kutrzebka

dyrektor Departamentu Life Science, Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” sp.k. Specjalizuje się w prawie farmaceutycznym oraz prawie medycznym, ze szczególnym uwzględnieniem dziedziny świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Doradza podmiotom leczniczym oraz podmiotom gospodarczym o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu kancelariach na terenie Warszawy, uzyskując bogatą praktykę z zakresu prawa medycznego, cywilnego, prawa pracy oraz prawa gospodarczego. Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obecnie kończy aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Wszystkie wpisy na blogu

Październik 2016

27paź

Podwyżki dla pielęgniarek

NFZ przekazuje środki na podwyżki dla pielęgniarek i położnych w stawce kapitacyjnęj pielęgniarskiej i położniczej. Podniósł także wskaźniki korygujące w stawce kapitacyjnej - lekarskiej. Jeżeli świadczeniodawcy wystarcza środków finansowych ze stawki pielęgniarki i położnej, aby zabezpieczyć te podwyżki, czy musi jeszcze dodatkowo przekazywać środki, które są przekazywane w stawce lekarskiej dla pielęgniarek i położnych?

Czerwiec 2016

27cze

Czy warto zawierać umowy lojalnościowe z lekarzami

Umowy o zakazie konkurencji z personelem medycznym to jedna z metod utrzymania jakości udzielanych świadczeń przez placówkę medyczną. 

Październik 2015

26paź

Zmiana czasu a czas pracowników na dyżurach medycznych

Skutkiem zmiany czasu z letniego na zimowy jest dodatkowa godzina pracy, która co roku nasuwa wiele wątpliwości w zakresie rozliczania czasu dyżurów medycznych, przypadających na noc tej konkretnej daty.