Hubert Kowalski

Hubert Kowalski

Konsultant w Déhora Consultancy Group, holenderskiej firmie doradczej; odpowiada za realizację projektów mających na celu usprawnienie procesów planowania czasu pracy w różnych organizacjach

Wszystkie wpisy na blogu

Styczeń 2020

20sty

Jak zapobiegać stresowi w pracy

Promowanie polityki wspierania pracowników zamiast ciągłej kontroli, zachęcanie do zdrowego i aktywnego stylu życia, elastyczny czas pracy czy zespołowe rozwiązywanie napotykanych problemów - to tylko niektóre z narzędzi, z których organizacje mogą skorzystać na etapie budowy bezstresowego miejsca pracy.

Grudzień 2019

16gru

Negatywny wpływ niebieskiego światła na zdrowie pracowników

Osobom pracującym zmianowo, nieregularnie, światło nierzadko towarzyszy przez całą dobę. Szacuje się, że do końca 2020 roku prawie 50% miejsc pracy będzie wyposażonych tylko i wyłącznie w energooszczędne żarówki LED, głownie emitujące zimną, niebieską barwę. Jak ta rewolucja może wpłynąć na nasze samopoczucie oraz osoby pracujące nieregularnie i zmianowo? I jaki wpływ na zdrowie ludzi ma kolor sztucznego światła?

Listopad 2019

15lis

Jak długotrwałe zmęczenie pracą wpływa na pracowników i pracodawcę

Spośród wielu zagadnień mających wpływ pośrednio lub bezpośrednio na naszą jakość pracy, jednym z ostatnich branych pod uwagę jest oczywiste zmęczenie, które dotyka każdego, zarówno w aspekcie fizycznym, jak i mentalnym. Każdy z nas po pracy, zwłaszcza w ochronie zdrowia, staje się w większym lub mniejszym stopniu wyczerpany, a im większą część doby przeznaczamy na obowiązki służbowe, tym bardziej przemęczenie narasta.

Wrzesień 2019

25wrz

Jakie zagrożenia wynikają z pracy nocnej

Praca nocna w dużej mierze dotyczy pracowników medycznych, zwłaszcza pielęgniarek czy lekarzy. Pojawia się więc pytanie, pracodawcy opracowali metody dbania o swoich pracowników pracujących w porze nocnej i zmianowo?

17wrz

12-godzinny system pracy: zalety i wady

W ostatnich latach powstało wiele publikacji odnoszących się do porównań między dwoma najpopularniejszymi obecnie systemami czasu pracy, a więc podstawowym i równoważnym. Znacznie częściej jako ten najbardziej uciążliwy dla pracowników pracujących zmianowo i nieregularnie oceniany jest 12-godzinny system pracy. Na nurtujące wielu pytanie, „czy słusznie”, postaramy się odpowiedzieć, analizując zarówno plusy i minusy tego rozkładu czasu pracy.