Niewłaściwie zaprojektowane stanowisko do mycia i dezynfekcji rąk może zwiększać ryzyko zakażeń zamiast im zapobiegać. Biofilmy i drobnoustroje rozwijają się w wilgotnym środowisku, a każdy dotyk umywalki czy baterii może ponownie skażać skórę. Jak temu zapobiec? Sprawdź najlepsze rozwiązania!
Prowadzenie gabinetu lekarskiego lub pokrewnej działalności opierającej się na udzielaniu świadczeń zdrowotnych jest obwarowane przepisami, których należy przestrzegać. Dowiedz się, jakie warunki musisz spełnić, biorąc pod uwagę wymogi rozporządzenia ministra zdrowia z 2019 roku.
Placówki POZ wciąż mogą wziąć udział w naborze do projektu e-Gabinet+. Termin składania wniosków przedłużono z 31 października do 31 grudnia 2022 r.
Jedną z kluczowych funkcjonalności aplikacji gabinet.gov.pl jest pomoc w walce z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Przez aplikację możesz wystawić zlecenie badania w kierunku COVID-19. Jak w pełni bezpiecznie korzystać z aplikacji, aby nie doprowadzić do wycieku danych?
Lekarze prowadzący małe gabinety, nie mając dostępu do testów na koronawirusa, nie zdiagnozują pacjenta ani personelu, dlatego indywidualnie podejmują decyzje o ponoszeniu ryzyka. Najczęściej jednak decydują o zamknięciu działalności, by nie narażać ani lekarzy, ani rejestratorek. Jak bezpiecznie wracać do pracy?
Projektowanie gabinetów lekarskich i dentystycznych musi odbywać się z poszanowaniem obowiązujących norm prawnych. Powinno również być krokiem do zapewnienia jak najlepszych warunków dla pacjentów. Norma to jednak tylko minimum. Co zrobić, aby gabinet stał się miejscem naprawdę przyjaznym?
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia i korzystaj z benefitów!