Menedżer pełni w firmie wiele ról, co wymaga nieustannego rozwoju i dokształcania się. Dowiedz się, jak zwiększać efektywność w pracy, lepiej zarządzać zespołem i swoją pracą. Rozwijaj swoje kompetencje zarówno czytając, jak i biorąc udział w konferencjach.
Aleksandra Macuga: Błąd w sztuce medycznej – jak prawidłowo ukształtować relację między placówką medyczną a lekarzem w razie zgłoszenia roszczenia przez pacjenta
Z webinarium dowiesz się m.in.: jak kształtuje się odpowiedzialność lekarza i placówki medycznej za wystąpienie błędu medycznego w leczeniu pacjenta; na co zwrócić uwagę przy konstruowaniu umowy o udzielanie świadczeń zdrowotnych z lekarzem; jakie są dobre praktyki w zakresie reagowania na roszczenia zgłaszane przez pacjentów; jakie znaczenie ma współpraca między lekarzem, placówką medyczną a ubezpieczycielem w postępowaniu likwidacyjnym; jakie są możliwości wystąpienia z roszczeniem regresowym wobec lekarzy, w zależności od podstawy udzielania świadczeń. Prelegentka: mec. Aleksandra Macuga – lawyer/radca prawny w F/K LEGAL. »
Ewelina Soboń: Podmiot leczniczy a Rzecznik Praw Pacjenta – praktyki naruszające zbiorowe prawa pacjentów
Z webinarium dowiesz się m.in.: o prawach pacjenta; co należy rozumieć przez pojęcie zbiorowego naruszenia praw pacjenta; jakie działania podejmuje Rzecznik Praw Pacjenta względem placówek; jakie są skutki postępowania Rzecznika Praw Pacjenta; jakie są sposoby na uchronienie się przed zarzutem zbiorowego naruszenia praw pacjenta. Prelegentka: mec. Ewelina Soboń – radca prawny w F/K LEGAL. »
Marta Byzdra-Pawlak, Katarzyna Włodarczyk: Kontrole NFZ – jak zabezpieczyć interesy placówki w toku kontroli
Z webinaru dowiesz się o: zasadach prowadzenia przez NFZ kontroli realizacji umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej; obowiązkach podmiotów leczniczych w przypadku wszczęcia kontroli przez NFZ; przykładowych zakresach kontroli prowadzonych przez różne oddziały wojewódzkie NFZ w ostatnich latach; zagrożeniach dla placówki medycznej, także finansowych, które niesie ze sobą wszczęcie postępowania kontrolnego przez NFZ; działaniach, które w związku z postępowaniem kontrolnym mogą podejmować placówki medyczne w celu zabezpieczenia swoich interesów. Prelegentki: mec. Marta Byzdra-Pawlak - Practice Partner/Radca Prawny w F/K LEGAL i mec. Katarzyna Włodarczyk - Senior Lawyer/Radca Prawny w F/K LEGAL. »
Ewelina Tylińska: Pacjent nieświadomy – jak odebrać zgodę na zabieg i leczenie
Z webinarium dowiesz się: które przepisy regulują kwestie odbierania zgody od nieprzytomnego lub nieświadomego pacjenta, jak postępować w przypadku konieczności wykonania zabiegu lub badania w stosunku do nieprzytomnego lub nieświadomego pacjenta, na co zwrócić uwagę w takich sytuacjach, by postępować zgodnie z prawem, jak napisać wniosek do sądu o wyrażenie zgody na leczenie lub zatwierdzenie leczenia nieprzytomnego pacjenta. Prelegentka: dr Ewelina Tylińska – adwokat/senior lawyer w Kancelarii Fortak & Karasiński Radcowie Prawni z siedzibą w Łodzi »
Wojciech Haniszewski: Przekazywanie danych zdarzenia medycznego i indeksacja EDM od 1 lipca 2021 r.
Od 1 lipca br. placówki medyczne będą miały obowiązek indeksowania i wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej. Takim obowiązkiem jest objętych pięć rodzajów dokumentów: informacja o rozpoznaniu choroby; informacja dla lekarza kierującego; karta informacyjna z leczenia szpitalnego, opisy badań diagnostycznych, wyniki badań laboratoryjnych. Z e-szkolenia dowiesz się: czy nowelizacja wejdzie w życie 1 lipca 2021 r. kogo dotyczy ta zmiana jak rozróżnić EDM i dokumentację medyczną prowadzoną w postaci elektronicznej jakie są rodzaje elektronicznej dokumentacji medycznej jak przekazywać do SIM dane zdarzenia medycznego jak będzie przebiegać indeksacja EDM czego się spodziewać w przyszłości E-szkolenie poprowadził adwokat Wojciech Haniszewski, dyrektor zarządzający w Kancelarii Prawnej LexFirma w Krakowie. »
Michał Kalicki: Właścicielu POZ, nie obawiaj się cesji! Dzięki nowym przepisom zachowasz deklaracje
Z webinarium dowiesz się m.in.: czy obecnie możliwa jest cesja kontraktu POZ na inny podmiot o szczególnych przepisach dotyczących zabezpieczenia udzielania świadczeń z zakresu POZ przez inny podmiot co dzieje się z deklaracjami pacjentów w przypadku cesji kontraktu POZ na co zwrócić szczególną uwagę podczas składania wniosku do NFZ dotyczącego zabezpieczenia udzielania świadczeń z zakresu POZ przez inny podmiot o praktyce NFZ w zakresie przenoszenia kontraktów POZ Prelegent: Michał Kalicki, radca prawny, senior lawyer w Fortak&Karasiński Radcowie Prawni sp. p. z siedzibą w Łodzi »
Marta Byzdra-Pawlak, Agata Starecka-Dembek: Błędy medyczne – jak zabezpieczyć się przed roszczeniami pacjentów
Z webinarium dla prenumeratorów dowiesz się: na co zwrócić szczególną uwagę podczas prowadzenia dokumentacji medycznej o znaczeniu polisy OC lekarza wykonującego feralny zabieg o czym pamiętać przy odbieraniu zgody na zabieg o nowym rodzaju roszczeń pacjentów oraz ich rodzin, które nie dotyczą błędów w sztuce lekarskiej o sposobach zabezpieczenia placówki przed roszczeniami pacjentów w pandemii COVID-19 Webinarium poprowadziły: Marta Byzdra-Pawlak, radca prawny, partner praktyki medycznej w Fortak&Karasiński Radcowie Prawni sp. p. z siedzibą w Łodzi i Agata Starecka-Dembek, radca prawny, Senior Lawyer w Fortak&Karasiński Radcowie Prawni sp. p. z siedzibą w Łodzi »
Katarzyna Włodarczyk: Organizacja dokumentacji medycznej od 2021 roku i wyjątki w jej prowadzeniu w postaci elektronicznej
Z webinarium dla prenumeratorów dowiesz się: czy możliwe jest dalsze prowadzenie dokumentacji medycznej w postaci papierowej o czym pamiętać przy wyborze systemu informatycznego wykorzystywanego do prowadzenia dokumentacji medycznej czy można zrezygnować z prowadzenia dokumentacji zbiorczej jakie są sposoby podpisywania dokumentacji medyczne jakie znaczenie ma Internetowe Konto Pacjenta jakie są zasady digitalizacji dokumentacji medycznej Webinarium poprowadziła: mec. Katarzyna Włodarczyk – radca prawny/senior lawyer w Kancelarii Fortak&Karasiński Radcowie Prawni. Patronat merytoryczny nad webinarium objęła Kancelaria Fortak & Karasiński Radcowie Prawni. »
Bartłomiej Rawski: Jak zorganizować pracę punktu szczepień
Podmiot wykonujący szczepienia przeciwko COVID-19 ma obowiązek zapewnić wyodrębnione stanowiska: punkt badań, stanowisko szczepień, poczekalnię dla osób szczepionych. Punkt badań i stanowisko szczepień powinny być oddzielone, np. parawanem. Nie oznacza to jednak obowiązku wyodrębnienia oddzielnego pomieszczenia do szczepień. Z webinaru dowiesz się, jakie są wytyczne dla podmiotów, które zgłosiły się do programu szczepień, i jak się z do nich dostosować w praktyce. »
- « pierwsza
- «
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- »
- ostatnia »