Deepfake wkracza do ochrony zdrowia, stając się nowym zagrożeniem dla szpitali i przychodni! Fałszywe filmy generowane przez AI wyglądają jak prawdziwe, wprowadzając chaos i dezinformację, które mogą poważnie zaszkodzić placówkom medycznym. Zobacz, jak wygląda deepfake w sektorze zdrowia na konkretnym case study i dowiedz się, jak chronić swoją placówkę przed tego typu atakami.
Nie jest tajemnicą to, że sektor ochrony zdrowia stał się jednym z ulubionych celów cyberataków. Jak donoszą instytucje zajmujące się bezpieczeństwem w sieci, podmioty medyczne stały się w ostatnich latach jednym z głównych ofiar ataków typu ransomware czy DDoS. Jak placówki medyczne mogą chronić dane pacjentów w dobie rosnącej liczby cyberataków na sektor zdrowia?
Incydenty związane z bezpieczeństwem danych osobowych stają się coraz bardziej powszechne, szczególnie w sektorze medycznym. Znajomość odpowiednich metod radzenia sobie w sytuacji kryzysowej, takiej jak atak hakerski i kradzież danych, jest kluczowa. Warto wprowadzić procedury minimalizujące ryzyko cyberzagrożeń. Oto 5 działań, które pomogą ograniczyć negatywne skutki utraty danych wrażliwych.
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia i korzystaj z benefitów!