Zastanawiasz się, jaką formę prawną wybrać dla podmiotu leczniczego – jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną czy spółkę z o.o.? Z podcastu „Prawo dla zdrowia” dowiesz się, jakie są wady i zalety każdego z tych rozwiązań.
Z tego odcinka podcastu "Prawo dla zdrowia" dowiesz się, czy 3 lata to dużo, żeby ogarnąć temat RODO? Jak podejść do przetwarzania danych osobowych w niewielkiej placówce medycznej.
Gościem odcinka podcastu „Prawo dla zdrowia” jest Agnieszka Żurek z firmy MEDFInansowanie dostarczającej rozwiązań finansowych dla branży medycznej. Z podcastu dowiesz się, jakie są możliwe formy finansowania biznesu medycznego, jak się zabrać do pozyskiwania zewnętrznego finansowania dla swojej działalności leczniczej, poznasz także różnice między poszczególnymi produktami.
W tym odcinku podcastu „Prawo dla zdrowia” znajdziesz kilka wskazówek dotyczących tego, jak założyć podmiot leczniczy, czyli dowiesz się o początkach własnego biznesu leczniczego w ośmiu krokach.
W tym odcinku podcastu „Prawo dla zdrowia” znajdziesz wskazówki dotyczące prawnych aspektów komunikacji z pacjentem i prowadzenia komunikacji z pacjentami w świetle ewentualnej odpowiedzialności prawnej.
W tym odcinku podcastu „Prawo dla zdrowia” znajdziesz kilka wskazówek dotyczących tego, jak założyć własny gabinet lekarski. Co wybrać – praktykę zawodową, czy podmiot leczniczy? Poznasz różnice, wady i zalety każdego z tych rozwiązań.
Gościem podcastu jest Monika Zalewa – pomysłodawczyni i założycielka biura księgowego dla lekarzy TAX Medica. Rozmawiamy o formach opodatkowania, o błędach popełnianych przez lekarzy w kwestiach księgowych, o zwolnieniach z VAT, o tym, co można, a czego nie – wrzucać w koszty działalności, jak rozliczać koszty korzystania z mieszkania dla celów prowadzonej działalności, a także o kontrolach skarbowych, oraz o tym, jak wybrać biuro księgowe.
Gościem odcinka podcastu „Prawo dla zdrowia” jest Jacek Piaseczyński, założyciel i CEO w firmie PROASSIST dostarczającej oprogramowanie medyczne dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Rozmawiamy o tym, na co zwrócić uwagę wybierając system do obsługi gabinetu i prowadzenia dokumentacji.
Zanim rozpoczniesz wykonywanie działalności leczniczej na własny rachunek, musisz pomyśleć nie tylko o kwestiach czysto biznesowych. Wiele decyzji, jakie podejmiesz będzie miało istotne skutki prawne. W tym odcinku podcastu „Prawo dla zdrowia” znajdziesz kilka wskazówek dotyczących tego, jakie pytania warto sobie zadać, zanim założysz własny gabinet.
Jednym z najczęściej naruszanych praw pacjenta jest prawo do dokumentacji medycznej. W tym odcinku podcastu „Prawo dla zdrowia” znajdziesz kilka wskazówek, jak uniknąć najczęstszych błędów związanych z prowadzeniem i z udostępnianiem dokumentacji medycznej.
Zgoda na leczenie jest kluczowym elementem w procesie obsługi pacjenta. Z tego odcinka podcastu „Prawo dla zdrowia” dowiesz się, na co zwrócić uwagę w procesie komunikacji z pacjentem, żeby odebrana zgoda na leczenie była zgodna z prawem i skuteczna. Powiemy Ci również, jak komunikacja z pacjentem wpływa na ryzyka związane z procesami o tzw. błędy medyczne.
Kontrola i nadzór ze strony instytucji państwowych to chleb powszechni przedsiębiorców, również tych prowadzących działalność leczniczą. NFZ, UODO, PIP, IOŚ – m.in. te organy mogą skontrolować Twoją działalność. Z tego odcinka podcastu „Prawo dla zdrowia” dowiesz się, kto jeszcze może przeprowadzić postępowanie kontrolne i co mogą sprawdzić kontrolujący.
Nie tylko RODO, lecz także inne przepisy, nakładają na Ciebie określone obowiązki informacyjne wobec Twoich pacjentów.
Z tego odcinka podcastu "Prawo dla zdrowia" dowiesz się, jakich informacji powinieneś udzielać swoim pacjentom w całym procesie udzielania świadczeń zdrowotnych.
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia i korzystaj z benefitów!