Ministerstwo Zdrowia ogłosiło długo wyczekiwany nabór na cyfryzację szpitali z KPO. Do rozdysponowania jest ponad 3,1 mld zł, a czas na złożenie wniosków mija 15 maja. Wsparcie obejmie m.in. digitalizację dokumentacji, cyberbezpieczeństwo i wdrożenie AI.
W obliczu nieustannie rozwijających się technologii medycznych oraz wprowadzania nowych przepisów regulujących branżę, szpitale stają przed wyzwaniami adaptacyjnymi, które wymagają nie tylko inwestycji finansowych, ale i wsparcia merytorycznego na wielu poziomach. Szczególnie dotkliwie zmiany te odczuwają placówki uniwersyteckie, które ze względu na swoją specyfikę i rozmiar, muszą na bieżąco aktualizować swoje procesy zarówno w zakresie dostępności asortymentu medycznego, jak i wdrażania nowoczesnych rozwiązań cyfrowych. Wysłuchaj wywiadu z Robertem Kupiszem, ekspertem w dziedzinie regulacji wyrobów medycznych.
Pobierz numer specjalny „Zarządzania Placówką Medyczną” poświęcony cyfrowej rewolucji w opiece zdrowotnej. W dzisiejszych czasach, technologia odgrywa kluczową rolę w poprawie jakości opieki zdrowotnej, usprawniając procesy, minimalizując błędy oraz przyspieszając reakcję na potrzeby pacjentów. W tym numerze przyjrzymy się kilku kluczowym aspektom tego procesu.
O tym, co placówki medyczne muszą wiedzieć o EDM, koniecznych działaniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa danych medycznych i nowych funkcjonalnościach w zakresie e-zdrowia, rozmawiamy z Agnieszką Rudnicką-Szymczak, głównym specjalistą w Departamencie Wdrożeń systemu e-Zdrowie w Centrum e-Zdrowia.
Konieczność zapewnienia cyberbezpieczeństwa niesie za sobą wyzwania, dlatego niezbędna jest edukacja pracowników i pacjentów w zapewnieniu ochrony danych – mówi Andrzej Osuch, dyrektor ds. transformacji biznesowej w Grupie LUX MED.
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia i korzystaj z benefitów!