Projekt ustawy o Krajowej Sieci Kardiologicznej (KSK), który trafił do konsultacji publicznych 25 października 2024 r., zapowiada przełom w opiece kardiologicznej w Polsce. Ustawa ma na celu podniesienie jakości leczenia chorób serca, poprzez wprowadzenie nowych zasad organizacji, monitorowania i finansowania usług kardiologicznych. Nowe przepisy precyzują standardy opieki nad pacjentami z chorobami układu krążenia, tworząc podstawy dla nowoczesnego systemu wsparcia zdrowotnego dla milionów Polaków.
Do konsultacji trafił projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci kardiologicznej z 30 kwietnia 2024 r., który wprowadza nowości w funkcjonowaniu sieci kardiologicznej w Polsce. Nowe regulacje realizujące upoważnienie zawarte w art. 48e ust. 5 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych mają na celu dokładniejsze monitorowanie i ocenę efektywności oraz jakości świadczonych usług.
Program pilotażowy opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci kardiologicznej ma poprawić jakość i efektywność leczenia chorób układu krążenia (CHUK). Jego celem jest ocena nowego modelu opieki kardiologicznej w 7 województwach. Sprawdź szczegóły i wytyczne dla realizatorów programu.
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia i korzystaj z benefitów!