NFZ wprowadza wiele zmian mających na celu uproszczenie procedur związanych z zawieraniem umów na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Zmiany te mają na celu uproszczenie formalności zarówno dla wnioskujących, jak i pracowników NFZ, oraz usprawnienie procesu zawierania umów.
Nowe rozporządzenie ministra zdrowia wprowadza zmiany w kryteriach wyboru ofert w postępowaniach dotyczących zawierania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Przepisy modyfikują dotychczasowe zasady, wpływając m.in. na leczenie szpitalne, fizjoterapię ambulatoryjną i domową. Przyjrzyjmy się, na czym polegają te zmiany i jakie mogą mieć konsekwencje dla podmiotów oferujących świadczenia zdrowotne.
Rząd proponuje zmiany, które zapewnią stabilność finansową szpitali w Polsce. W projekcie nowelizacji rozporządzenia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, które trafiło do konsultacji, zwraca się szczególną uwagę na utrzymanie odpowiedniego poziomu finansowania w 2024 roku w ramach ryczałtowego systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.
Rynek zakupów grupowych staje się dla placówek medycznych – publicznych i nie tylko – dobrym narzędziem obniżania kosztów. Mają one pierwsze, bardzo zachęcające doświadczenia. Wydaje się, że coraz więcej transakcji będzie się odbywać w ten sposób.
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia i korzystaj z benefitów!