specjalizacja

Weszło w życie 9 marca: uregulowano specjalizacje fizjoterapeutów

Rozporządzenie ministra zdrowia z 16 lutego 2017 r. w sprawie specjalizacji i uzyskiwania tytułu specjalisty przez fizjoterapeutów (Dz.U. z 2017 r. poz. poz. 490) określa między innymi wzór i treść karty przebiegu szkolenia specjalizacyjnego, na której poza znajdują się podstawowe dane osobowe oraz dane podmiotu, w którym fizjoterapeuta odbywa specjalizację, informacje dotyczące okresu odbywania szkolenia oraz jego ewentualnego skrócenia.

Przepisy określają również szczegółowo zasady przeprowadzania Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego Fizjoterapeutów – egzamin ma się składać z części testowej, ustnej oraz praktycznej. Każde pytanie egzaminacyjne (ustne i pisemne) musi odpowiadać specyfice dziedziny fizjoterapii. Pytania są odrębnie oceniane przez każdego z członków komisji, a ocena niedostateczna zostaje postawiona, jeżeli opowie się za tym co najmniej połowa egzaminatorów. Ogólną ocenę wystawia się na podstawie przeliczników ujętych w tabeli w załączniku nr 3 do rozporządzenia. Przepisy regulują również sposób zgłaszania zastrzeżeń, w przypadku uwag merytorycznych do pytań testowych.

Wysokość opłaty za egzamin ustalono na kwotę 450 zł. W przypadku przystępowania wyłącznie do egzaminu teoretycznego albo wyłącznie do egzaminu praktycznego wchodzącego w skład PESFZ wysokość opłaty wynosi 225 zł.

Szkolenia specjalizacyjne rozpoczęte i niezakończone przed 9 marca są kontynuowane na podstawie dotychczasowych przepisów.

Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).

   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera