Koronawirus: procedury w przypadku choroby zakaźnej

Epidemia koronawirusa spowodowała, że wielu kierowników musiało zrewidować procedury postępowania w przypadku choroby zakaźnej. Zgodnie z nimi, gdyby doszło do podejrzenia infekcji, pacjent trafia do szpitala zakaźnego. O przypadku zakażenia lekarze powiadamiają wojewódzki sztab zarządzania kryzysowego i sanepid. Jakie jeszcze działania należy podjąć?
Od momentu, kiedy w mieście Wuhan w środkowych Chinach wybuchła epidemia koronawirusa, polskie służby pozostają w gotowości. Placówki ograniczają odwiedziny i wprowadzają procedury bezpieczeństwa. W razie podejrzenia lub rozpoznania choroby szczególnie niebezpiecznej i wysoce zakaźnej, stanowiącej zagrożenie dla zdrowia publicznego, placówki muszą podjąć określone działania zapobiegające szerzeniu się zachorowań. Taka sytuacja może się zdarzyć w przychodni lub w szpitalu.
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.