Rada Ministrów po raz trzeci nie przyjęła projektu reformy szpitalnictwa. Tym razem przeszkodą miały być kontrowersyjne zapisy dotyczące zezwoleń na pracę dla lekarzy spoza Unii. W rzeczywistości może to być tylko pretekst, aby uniknąć medialnego chaosu przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi – szczególnie wokół haseł o zamykaniu szpitali i oddziałów położniczych.
System ochrony zdrowia w Polsce wymaga pilnych zmian. Reforma szpitali, nowe regulacje dotyczące e-papierosów i działania na rzecz bezpieczeństwa ratowników medycznych – to tematy, które budzą emocje. Jakie zmiany planuje resort zdrowia? Sprawdź szczegóły!
Najcenniejszym zasobem systemu ochrony zdrowia jest czas profesjonalistów medycznych, wspieranych przez personel niemedyczny. O tym, w jakim kierunku powinna pójść transformacja opieki zdrowotnej, mówi Robert Mołdach, prezes Instytutu Zdrowia i Demokracji.
Rząd planuje utworzenie Agencji Rozwoju Szpitali, która będzie odpowiedzialna m.in. za pozyskiwanie danych dotyczących funkcjonowania szpitali oraz ich sytuacji ekonomiczno-finansowej. Sprawdź, co zawierają założenia reformy szpitali przedstawione przez resort zdrowia.
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia i korzystaj z benefitów!