Minister zdrowia wprowadza współczynniki korygujące uzależnione od jakości opieki zdrowotnej. Finansowanie świadczeń będzie zależało od wyników klinicznych, satysfakcji pacjentów i efektywności zarządzania. Sprawdź, jak nowelizacja wpłynie na świadczeniodawców i dlaczego ma podnieść standardy opieki zdrowotnej w Polsce.
Dzięki udziałowi w szkoleniu na temat zarządzania wskaźnikami jakości opieki zdrowotnej nauczysz się, jak skutecznie monitorować, analizować i poprawiać jakość usług medycznych w placówkach. Przedstawimy kluczowe wskaźniki jakości, które pomagają w ocenie efektywności opieki zdrowotnej oraz procesy, które umożliwiają ich optymalizację. Podkreślimy znaczenie danych jakościowych w podejmowaniu decyzji zarządzających, a także ich rolę w poprawie wyników leczenia, zadowolenia pacjentów i wydajności placówki. Szkolenie zakończymy praktycznymi wskazówkami na temat wdrażania i monitorowania wskaźników jakości w codziennej pracy.
Szkolenie będzie dostępne w marcu!
Podczas szkolenia poświęconego zarządzaniu wskaźnikami jakości opieki zdrowotnej uczestnicy nauczą się, jak skutecznie monitorować i analizować wskaźniki, które są kluczowe do oceny jakości usług medycznych. Omówimy, jak zdefiniować istotne wskaźniki oraz wprowadzić system ich monitorowania, aby zapewnić ciągłe doskonalenie procesów w placówkach ochrony zdrowia. Zrozumiesz, jak interpretować wyniki oraz jak wprowadzać odpowiednie działania naprawcze w celu poprawy jakości świadczonych usług.
Nowe rozporządzenie ministra zdrowia, które weszło w życie 12 września 2024 r., wprowadza szereg wskaźników jakości opieki zdrowotnej, mających na celu podniesienie standardów opieki medycznej w Polsce. Rozporządzenie precyzyjnie określa wskaźniki z trzech kluczowych obszarów: klinicznego, konsumenckiego i zarządczego. Jakie zmiany i korzyści przyniosą te nowe regulacje?
Do konsultacji trafiło rozporządzenie dotyczące wskaźników jakości opieki zdrowotnej, stanowiące realizację upoważnienia zawartego w ustawie z 16 czerwca 2023 r. o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Rozporządzenie ma na celu zapewnienie wysokiej jakości świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, przez wprowadzenie szczegółowych wskaźników jakości.
Jakość w placówkach medycznych trzeba monitorować i oceniać na każdym etapie realizacji usługi. Mogą w tym pomóc specjalnie opracowane mierniki i wskaźniki. Sprawdź, jak je wykorzystać w praktyce.
Ocena jakości usług medycznych jest prowadzona przy użyciu wskaźników i kryteriów odnoszących się do określonych standardów. Wskaźniki jakości w ochronie zdrowia obrazują, w jakim stopniu zalecany standard jest osiągany i realizowany w placówce medycznej.
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia i korzystaj z benefitów!