Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Lista audytowa: Postępowanie z odrą w podmiocie leczniczym

Autor:
Monika Dłużewska

Dodano: 6 stycznia 2023
Monika  Dłużewska
Monika Dłużewska
Epidemiolog w Państwowej Inspekcji Sanitarnej, absolwentka Wydziału Lekarskiego w Zakresie Zdrowia Publicznego Akademii Medycznej w Łodzi, Studium Podyplomowego Organizacji, Zarządzania i Ekonomiki w Opiece Zdrowotnej (Szkoła Zdrowia Publicznego Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera w Łodzi oraz studiów specjalizacyjnych Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy-Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Więcej o autorze »
listy audytowe

Odra to wirusowa choroba zakaźna, głównie wieku dziecięcego. Pacjent może być na nią leczony ambulatoryjnie lub w szpitalu. Ocena należy do lekarza. Pacjenta chorego na odrę nie wolno transportować środkami transportu publicznego, gdyż prawdopodobieństwo zakażenia wirusem odry osoby nieszczepionej lub takiej, która na nią wcześniej nie chorowała, wynosi ok. 98%. Wirus odry ginie samoistnie poza ustrojem człowieka.

Lekarz/felczer, który podejrzewa lub rozpoznaje odrę, powinien zgłosić ten fakt w ciągu 24 godzin do państwowego powiatowego inspektora sanitarnego właściwego dla miejsca rozpoznania zakażenia lub choroby zakaźnej.

Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.

Pozostało jeszcze 84% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl

aktywuj dostęp testowy

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma
   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera