Elektroniczny stetoskop. Czy jest na niego miejsce w POZ i AOS?

Sprawdzonym przykładem innowacji jest elektroniczny domowy stetoskop do samobadania pacjenta w warunkach nieambulatoryjnych. Sprawdź, jak sztuczna inteligencja kontroluje jakość zbieranych danych.
- Sektor ochrony zdrowia w Polsce doświadcza największej od lat rewolucji w zakresie digitalizacji, która w znaczącej mierze umożliwiła systemowi sprawniejsze funkcjonowanie w kryzysowych warunkach związanych z pandemią.
- Przekazanie stetoskopu w ręce pacjenta lub jego rodziny stanowi istotne novum. Sztuczna inteligencja kontroluje jakość zbieranych danych, tak by mieć pewność, że trafiając do ostatecznej analizy przez świadczeniodawcę, będą one miały możliwie najwyższą wartość kliniczną.
-
System identyfikuje obecność dźwięków dodatkowych w postaci świstów, furczeń, rzężeń o charakterze drobnobańkowym i grubobańkowym wraz ze stopniem ich zaawansowania, podając dodatkowe parametry w zakresie częstości oddechu, liczby uderzeń serca oraz wartości wydłużonej fazy wydechowej.
Czytaj więcej na temat nowych technologii w ochronie zdrowia w SerwisZOZ.pl»
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.