Segregacja pacjentów, ratownictwo medyczne

Segregacja pacjentów umożliwi szybką pomoc

W ratowaniu życia najważniejsza jest szybka diagnostyka i dobra organizacja pracy lekarzy oraz personelu oddziałów ratunkowych. Diagnostykę wspierają nowoczesne urządzenia, a dobrą organizację pracy system triażowy, który w naszym kraju jest coraz chętniej wdrażany w placówkach medycznych.

Skoordynowana opieka medyczna

Skoordynowana opieka medyczna – dobra praktyka z Bydgoszczy

Polskie placówki medyczne coraz chętniej wdrażają skoordynowaną opiekę zdrowotną. Dbają o to, aby kompleksowo podejść do pacjenta i zapewnić mu ciągłość leczenia, a także mieć wewnętrzny nadzór nad jakością usług.

  FALCK dla ratowników

FALCK dla ratowników

Doskonalenie i uaktualnianie wiedzy i umiejętności personelu, a tym samym podniesienie jakości usług ratowniczych to cel ujednoliconych kursów dla ratowników medycznych i lekarzy, które przechodzą pracownicy stacji ratownictwa medycznego Falck Medycyna.

Lekarze pracują za długo

Lekarze pracują za długo

Ograniczanie czasu pracy lekarzy naruszałoby swobodę działalności gospodarczej. Od dłuższego czasu mamy sytuację patową i brak rozwiązania, które byłoby dobre zarówno dla lekarzy, jak i bezpieczne dla pacjentów.

  POZ to nie konkurent szpitali

POZ to nie konkurent szpitali

Lekarze rodzinni z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia chcą zmian w podstawowej opiece zdrowotnej - zarówno tych organizacyjnych, jak i związanych z finansowaniem. Jednak powodzenie naprawy systemu ochrony zdrowia zależeć będzie w głównej mierze od tego, ile i jakie zadania przesunięte zostaną ze szpitali i AOS do podstawowej opieki zdrowotnej.

Zdrowe zarządzanie - poznaj dobre praktyki

Zdrowe zarządzanie – poznaj dobre praktyki

Firmy świadczące usługi medyczne są w dużej mierze oceniane nie tylko przez pryzmat osiąganych wyników, ale przede wszystkim według podejścia do pacjenta. Uczą tego szkolenia w zakresie zarządzania placówką medyczną.

  NFZ żąda od lekarzy zwrotu kosztów refundacji

NFZ żąda od lekarzy zwrotu kosztów refundacji

W ustawie refundacyjnej nie ma postanowień, które powodowałoby wygaśnięcie dotychczasowych uprawnień lekarzy do wystawiania recept refundowanych.

Usługą medyczną trzeba zarządzać

Usługą medyczną trzeba zarządzać

Placówki medyczne muszą stale dążyć do wzrostu zadowolenia pacjentów, uwzględniając ich potrzeby i oczekiwania. Przedmiotem oceny nie jest już wyłącznie dostęp do lekarza, lecz przede wszystkim czynniki wpływające na jakość.

Fotolia_27713741_Subscription_Monthly_XL

Dobrze prosperujący SPZOZ można zlikwidować

Niepokrycie ujemnego wyniku finansowego samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej w określonym terminie wiąże się z koniecznością wydania przez ten podmiot rozporządzenia, zarządzenia albo podjęcia uchwały o zmianie formy organizacyjnoprawnej lub o likwidacji SPZOZ.

  Podmiot tworzący musi wyrazić zgodę na dzierżawę majątku SPZOZ

Podmiot tworzący musi wyrazić zgodę na dzierżawę majątku SPZOZ

Uchwała rady lub sejmiku samorządowego, wyrażająca zgodę na odpłatne dysponowanie majątkiem SPZOZ jest nieważna, jeżeli nie określono w niej precyzyjnie, jakie składniki tego majątku zostaną rozdysponowane.