Jak krok po kroku założyć gabinet lekarski

/appFiles/site_102/images/autor/V14djZiW3kOFfYK.jpeg

Autor: Anna Słowińska

Dodano: 12 maja 2020
Jak krok po kroku założyć gabinet lekarski

Żeby założyć gabinet lekarski, poza posiadaniem prawa wykonywania zawodu lekarza, dysponowaniem odpowiednim pomieszczeniem i wpisem do CEiIDG, będziesz musiał się zarejestrować jako podmiot wykonujący działalność leczniczą w RPWDL. Sprawdź, jakie jeszcze wymogi musisz spełnić.  

Wykonywanie zawodu lekarza polega na udzielaniu przez osobę posiadającą wymagane kwalifikacje, potwierdzone odpowiednimi dokumentami (art. 2 ust. 1 ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej, dalej: udzl).

Pierwszym warunkiem do założenia gabinetu lekarskiego jest posiadanie prawa wykonywania zawodu lekarza. Takie prawo przyznaje zgodnie z art. 6a ust. 1 udzl okręgowa rada lekarska, niezwłocznie po złożeniu wszystkich dokumentów określonych ustawą, nie później jednak niż w terminie miesiąca od dnia ich złożenia.

Pamiętaj, że numer dokumentu poświadczającego posiadanie prawa wykonywania zawodu lekarza będziesz musiał podać we wniosku o wpis do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą (dalej skrócie RPWDL).

Pozostało jeszcze 91 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Skorzystaj z bezpłatnego 24h dostępu do zasobów SerwisuZOZ.pl


Aktywuj 24-godzinny okres testowy

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.