
Edward Lewczuk: Jesteśmy gotowi, aby dalej się rozwijać
Praca nad nową strategii działalności placówki jest dostosowana do założeń planowanej reformy ochrony zdrowia. W związku z sytuacją demograficzną dyrekcja chce także rozwijać kompleksową opiekę nad pacjentami w podeszłym wieku. Sprawdź, jaką rolę w tym procesie odgrywa dobra współpraca z personelem. Rozmowa z EDWARDEM LEWCZUKIEM, dyrektorem SPZOZ Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie

Konrad Jarosz: Pracownicy to nasza największa wartość
Niektóre z naszych specjalności są unikatowe w skali województwa oraz kraju. Jesteśmy jednym z czterech ośrodków w Polsce, który uczestniczy w serwisie replantacyjnym dla amputacji rąk. Nie byłoby to możliwe bez zespołu zaangażowanych, wysokiej klasy specjalistów - rozmowa z drem n. med. KONRADEM JAROSZEM, dyrektorem SPSK nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie.

Marian Przylepa: Kadra medyczna to podstawa rozwoju
Niewątpliwym atutem placówki jest utrzymujący się niezmiennie od lat wysoki standard usług medycznych. Jest to ogromną zasługą profesjonalnej kadry medycznej. Oto co jeszcze zapewnia szybką i wiarygodną diagnostykę - rozmowa z dr n. med. MARIANEM PRZYLEPĄ, dyrektorem naczelnym Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.

Janusz Hordejuk: SPZOZ w Parczewie: Chcemy utrzymać dobrą pozycję na rynku
Nasz sukces to wypadkowa doboru odpowiedniej kadry menedżerskiej, lekarskiej i personelu medycznego. To także dobra współpraca z organem założycielskim. Cały czas mamy świadomość, że polityka zdrowotna się zmienia. Zwiększa się też konkurencyjność, a co za tym idzie – rosną wymagania, jakie musimy spełnić - rozmowa z JANUSZEM HORDEJUKIEM, dyrektorem SPZOZ w Parczewie.

Jakub Szulc: Musimy zarządzać polityką inwestycyjną
Najważniejszym zadaniem na dziś jest przegląd polityki państwa w zakresie wydawania funduszy i zysku, który możemy z tego tytułu osiągnąć, z myślą o pacjentach. Powinniśmy stosować zasadę – wydajemy dwa razy więcej pieniędzy, więc musimy uzyskać dwa razy większe efekty - rozmowa z JAKUBEM SZULCEM , ekspertem ds. ochrony zdrowia EY , byłym sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Tomasz Pęcherz: Trzeba uprościć procedury NFZ
NFZ nie powinien podnosić kryteriów, które decydują o przyznaniu i wycenie świadczeń. Tak naprawdę to rynek weryfikuje jakość świadczonych usług medycznych i profesjonalizm kadry medycznej - rozmowa z TOMASZEM PĘCHERZEM, przewodniczącym zespołu ds. opracowania raportu o możliwościach uproszczenia regulacji dotyczących wykonywania działalności leczniczej, prezesem Fundacji Watch Health Care.

Ligia Kornowska: Młodzi menedżerowie to potencjał
W systemie ochrony zdrowia potrzeba kompetentnej kadry zarządzającej. Niezbędne są wysokie kwalifikacje i doświadczenie. Wtedy można wdrażać innowacyjne pomysły. Oto, jak placówki mogą włączyć się w inicjatywę zespołu Młodzi Menedżerowie Medycyny - rozmowa z Ligią Kornowską, pomysłodawczynią i współzałożycielką Zespołu Młodych Menedżerów Medycyny.

Michał Wszoła: Chcemy, aby pacjent był partnerem w leczeniu
Przychodnia MediSpace umożliwi pacjentom wideorozmowy z lekarzami, podczas których skonsultują wyniki badań, omówią efekty stosowanej terapii czy swoje obawy. Dzięki tej usłudze placówka może zaangażować do pracy najlepszych specjalistów, także spoza Polski. Co jeszcze zyska? rozmowa z dr. hab. med. MICHAŁEM WSZOŁĄ, dyrektorem medycznym Przychodni Lekarskiej MediSpace w Warszawie

Ryszard Pankiewicz: Efektywna komunikacja gwarantem sukcesu
Prowadzimy profile placówki na portalach społecznościowych. Ta praca przynosi nam coraz więcej nowych wiadomości. Pacjenci odwiedzają te miejsca, dzielą się z nami opiniami i zwracają się z prośbami o udostępnienie określonych informacji. Dzięki temu zyskujemy bezcenną wiedzę, którą wykorzystujemy, żeby podnosić jakość usług - rozmowa z Ryszardem Pankiewiczem, rzecznikiem prasowym Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu

Dariusz Oleński: Jakość kosztuje i trzeba w nią inwestować
Osiąganie sukcesów jest możliwe tylko dzięki kadrze zarządzającej o wysokich kwalifikacjach, dla której celem nadrzędnym jest dobro organizacji. Menedżer swoim entuzjazmem i siłą przekonywania musi tę kadrę porwać do działania - rozmowa z DARIUSZEM OLEŃSKIM, dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.