Polska Implementacja Krajowej HL7 CDA – jak na jej bazie tworzyć własne szablony dokumentacji medycznej

Polska Implementacja Krajowa HL7 CDA jest trudna w czytaniu i jeszcze trudniejsza we wdrożeniu. Osoby podejmujące się tego zadania muszą nabyć sporo wiedzy na temat interoperacyjności, standardu HL7 CDA i zasad jego poprawnej implementacji, żeby właściwie z niej korzystać. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć.
- Polska Implementacja Krajowa HL7 CDA (PIK HL7 CDA) jest oficjalną specyfikacją reguł tworzenia elektronicznej dokumentacji medycznej w Polsce.
- Produkcyjne wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej na szerszą skalę wymaga umiejętności projektowania własnych szablonów CDA na bazie szablonów krajowych.
- Początkujący implementatorzy próbują wdrażać elektroniczną dokumentację medyczną, ignorując tekst standardu oraz właściwą część specyfikacji krajowej.
- Czytaj też: Podpis elektroniczny musi być zintegrowany z istniejącym systemem»
-
Czytaj więcej na temat elektronicznej dokumentacji medycznej w SerwisZOZ.pl»
- Sprawdź też naszą publikację „Dokumentacja Medyczna w Praktyce”. To jedyne czasopismo na rynku, w którym analizujemy przepisy dotyczące prowadzenia dokumentacji medycznej w wersji papierowej i elektronicznej»
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.