Jakie korzyści daje inwestowanie w rozwój transportu medycznego

Dzięki 4 nowym karetkom poprawiła się jakość obsługi chorych i skrócił się czas od wezwania karetki do interwencji lekarza w szpitalu. Co jeszcze zyskała placówka, doposażając zespół ratownictwa medycznego w nowoczesny sprzęt?
Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu to największy publiczny szpital w mieście. Rocznie przyjmuje ponad 32 tys. pacjentów. W jego skład wchodzą m.in. Szpital Specjalistyczny dla Dzieci i Dorosłych, Regionalne Centrum Stomatologii, Szpital Psychiatryczny, Szpital Obserwacyjno-Zakaźny i Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, które znajdują się w różnych częściach miasta. To dla placówki kupiono 4 nowoczesne, znakomicie wyposażone ambulansy sanitarne marki Volkswagen. Kosztowały blisko 3 mln zł. – Zastąpią cztery najbardziej wysłużone, które przejechały ponad 400 tys. km – mówi dr Janusz Mielcarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Rydygiera. – Te stare także będą wykorzystane do transportu wewnątrzszpitalnego i w POZ. Karetki służą mieszkańcom Torunia i okolic od 11 lipca br.
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.