Żeby móc wdrożyć postępowanie, punkty szczepień muszą mieć odpowiednio zaopatrzony zestaw przecwiwstrząsowy, zaopatrzony zgodnie z wytycznymi krajowymi.
Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.
Najcięższym niepożądanym odczynem poszczepiennym jest wstrząs anafilaktyczny po podaniu szczepionki. Dlatego punkt szczepień koniecznie musi być wyposażony w zestaw przeciwwstrząsowy.
Istotnym elementem, aby zaszczepić jak największą liczbę populacji, jest zorganizowanie jak największej liczby punktów szczepień. W tym celu można m.in. zorganizować punkty szczepień w zakładach pracy.
Aby móc szczepić w zakładach pracy, należy spełnić wszystkie zalecenia GIS oraz Ministerstwa Zdrowia.
Istotnym elementem, aby zaszczepić jak największą liczbę populacji, jest zorganizowanie jak największej liczby punktów szczepień. Aby móc szczepić w mobilnych jednostkach szczepień, należy spełnić wszystkie zalecenia GIS oraz Ministerstwa Zdrowia, aby szczepienie to mogło odbywać się w sposób bezpieczny i zgodny ze standardami.
Celem procedury jest stworzenie wytycznych mówiących, co należy zrobić, aby móc wykonywać szczepienia populacyjne przeciwko COVID-19 w miejscu pracy.
Istotnym elementem, aby zaszczepić jak największą liczbę populacji, jest zorganizowanie jak największej liczby punktów szczepień.
Dlatego placówki ochrony zdrowia powinny przygotować się do szczepień przeciwko COVID-19 w sposób zgodny z wytycznymi GIS oraz Ministerstwa Zdrowia, a co najważniejsze, zgłaszać swoją chęć do uczestnictwa w tym procesie.
Celem procedury jest umożliwienie placówkom medycznym przygotowanie się do programu szczepień populacyjnych.
Aby móc szczepić w mobilnych jednostkach szczepień, należy spełnić wszystkie zalecenia GIS oraz Ministerstwa Zdrowia, aby szczepienie to mogło odbywać się w sposób bezpieczny i zgodny ze standardami.
Celem procedury jest stworzenie wytycznych mówiących, co należy zrobić, aby móc wykonywać szczepienia populacyjne przeciwko COVID-19 w mobilnych jednostkach szczepień.
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia i korzystaj z benefitów!