Najwyższa Izba Kontroli ujawniła pozorny outsourcing w szpitalach, gdzie etatowi pracownicy świadczyli usługi na podstawie umów z firmami zewnętrznymi. Proceder ten prowadził do naruszeń norm czasu pracy. Sprawdź, jakie zmiany NIK zaleca do poprawy sytuacji!
W procesie wdrożenia e-dokumentacji jednym z istotniejszych aspektów jest bezpieczeństwo danych pacjentów. Placówki medyczne muszą dołożyć wszelkich starań, aby elektroniczna dokumentacja medyczna była bezpieczna. Sprawdź, jak wyeliminować najpoważniejsze zagrożenie, jakim jest wyciek danych wrażliwych.
Jeżeli wdrożenie outsourcingu ma przynieść wymierne korzyści, wymaga rzetelnego podejścia i szerokiej analizy. Nowoczesny outsourcing dobrej jakości oznacza przede wszystkim poprawę wydajności zleceniodawcy oraz umożliwia mu korzystanie z fachowej wiedzy i bogatego doświadczenia zewnętrznych ekspertów.
Zatrudnienie sekretarki medycznej, ograniczenie przestoju w salach operacyjnych, uczestniczenie z zakupach grupowych, outsourcing usług medycznych czy korzystanie z możliwości rynku finansowego np. przez emisję obligacji mogą zniwelować trudności z finansowaniem przedsięwzięć dotyczących rozwoju placówki i przynieść znaczne oszczędności.
W momencie kiedy obejmowałem kierownictwo, a było to na początku listopada zeszłego roku, placówka znajdowała się w nie najlepszej sytuacji finansowej. Musiałem więc podejmować działania, które zmierzały do zbilansowania budżetu. Jednym z nich było przekazanie działalności niemedycznej, podkreślam: niemedycznej, firmie zewnętrznej - rozmowa z MARKIEM STASZEWSKIM, dyrektorem Szpitala Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.
Zlecenie poszczególnych elementów rozliczeń badań klinicznych firmie zewnętrznej pozwala placówce zyskać więcej czasu na ich prowadzenie i zajęcie się pacjentem.
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia i korzystaj z benefitów!