Outsourcing karetek to oszczędność

Dodano: 26 listopada 2014
Outsourcing karetek to oszczędność

W momencie kiedy obejmowałem kierownictwo, a było to na początku listopada zeszłego roku, placówka znajdowała się w nie najlepszej sytuacji finansowej. Musiałem więc podejmować działania, które zmierzały do zbilansowania budżetu. Jednym z nich było przekazanie działalności niemedycznej, podkreślam: niemedycznej, firmie zewnętrznej - rozmowa z MARKIEM STASZEWSKIM, dyrektorem Szpitala Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Outsourcing w placówkach medycznych, mimo że uchodzi za formę gospodarowania sprzyjającą obniżeniu kosztów, wciąż jest ostrożnie stosowany. Szpital Powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu podjął jednak decyzję o pozbyciu się transportu karetkowego na rzecz firmy zewnętrznej. Kiedy i dlaczego to nastąpiło?

W momencie kiedy obejmowałem kierownictwo, a było to na początku listopada zeszłego roku, placówka znajdowała się w nie najlepszej sytuacji finansowej. Musiałem więc podejmować działania, które zmierzały do zbilansowania budżetu. Jednym z nich było przekazanie działalności niemedycznej, podkreślam: niemedycznej, firmie zewnętrznej. Do nich właśnie należała decyzja o tym, żeby nie prowadzić samodzielnie transportu medycznego własnymi karetkami i swoimi ludźmi, a przekazać go wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej. Po przeliczeniu kosztów i sprawdzeniu cen na rynku okazało się, że tę działalność moglibyśmy prowadzić taniej, wynajmując firmę zewnętrzną. Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe, które wygrała znana, renomowana firma o zasięgu ogólnopolskim. Dzięki temu uda nam się sporo zaoszczędzić. Niestety, było to związane z ograniczeniem zatrudnienia.

Pozostało jeszcze 84 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.