Outsourcing karetek to oszczędność

W momencie kiedy obejmowałem kierownictwo, a było to na początku listopada zeszłego roku, placówka znajdowała się w nie najlepszej sytuacji finansowej. Musiałem więc podejmować działania, które zmierzały do zbilansowania budżetu. Jednym z nich było przekazanie działalności niemedycznej, podkreślam: niemedycznej, firmie zewnętrznej - rozmowa z MARKIEM STASZEWSKIM, dyrektorem Szpitala Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.
Outsourcing w placówkach medycznych, mimo że uchodzi za formę gospodarowania sprzyjającą obniżeniu kosztów, wciąż jest ostrożnie stosowany. Szpital Powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu podjął jednak decyzję o pozbyciu się transportu karetkowego na rzecz firmy zewnętrznej. Kiedy i dlaczego to nastąpiło?
W momencie kiedy obejmowałem kierownictwo, a było to na początku listopada zeszłego roku, placówka znajdowała się w nie najlepszej sytuacji finansowej. Musiałem więc podejmować działania, które zmierzały do zbilansowania budżetu. Jednym z nich było przekazanie działalności niemedycznej, podkreślam: niemedycznej, firmie zewnętrznej. Do nich właśnie należała decyzja o tym, żeby nie prowadzić samodzielnie transportu medycznego własnymi karetkami i swoimi ludźmi, a przekazać go wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej. Po przeliczeniu kosztów i sprawdzeniu cen na rynku okazało się, że tę działalność moglibyśmy prowadzić taniej, wynajmując firmę zewnętrzną. Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe, które wygrała znana, renomowana firma o zasięgu ogólnopolskim. Dzięki temu uda nam się sporo zaoszczędzić. Niestety, było to związane z ograniczeniem zatrudnienia.
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem za pośrednictwem redakcji
- Bazę 3000 porad ekspertów, gotowych wzorów dokumentów i procedur
Jeśli masz już konto
Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.
Podobne artykuły
Zobacz również
Konferencje i szkolenia
