Mimo pogarszającej się sytuacji finansowej szpitale nie zwalniają tempa inwestycyjnego. Z determinacją sięgają po środki z KPO, FEnIKS i Funduszu Medycznego. Sprawdź, które nabory warto śledzić i jak zwiększyć szanse na dofinansowanie! Przejdź do przeglądu dotacji i zaplanuj skuteczne działania.
Podczas konferencji 11 lipca, zorganizowanej przez OZPOZ, Ministerstwo Zdrowia i NFZ, przedstawiono plany zmian w systemie ochrony zdrowia. Zapowiedziano wprowadzenie „pakietu deregulacyjnego” i zmian, które ułatwią korzystanie ze środków KPO, m.in. przez uproszczenie formularza IOWISZ i podniesienie progu wartości inwestycji wymagających opinii.
Pandemia COVID-19 w mniejszym lub większym stopniu dotknęła każdego z nas i zmieniła życie codzienne – nie tylko w kontekście zdrowotnym, ale także gospodarczym. Wielu przedsiębiorców musiało zamknąć swój biznes lub znaleźć nowy sposób na pozyskiwanie klientów. Sytuacja związana z COVID-19 nie zatrzymała jednak konkursów z funduszy Unii Europejskiej. Stanowią one szansę dla przedsiębiorców na zdobycie finansowania, które może warunkować realizacje planowanych projektów.
Niewielka placówka w Ameryce z sukcesem korzysta ze środków unijnych, rozwijając usługi i podnosząc ich jakość. Jest także w pełni zinformatyzowana i posługuje się tylko elektroniczną dokumentacją pacjentów. Sprawdź, w czym tkwi sukces.
D wa konkursy dla działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 zostały ogłoszone 1 października.
Za trzy miesiące placówki medyczne zyskają formalny dostęp do kolejnej puli funduszy europejskich przeznaczonych na modernizację sektora zdrowia. W styczniu 2014 r. rozpoczyna się tzw. nowa perspektywa finansowa. Do 2020 r. mamy szansę rozwinąć e-zdrowie.
Oddzielna pula środków zasili projekty dotyczące e-zdrowia. Polska administracja przygotowała Program Operacyjny Polska Cyfrowa (POPC). Chodzi o zwiększenie zastosowania technologii komunikacyjno-informacyjnych m.in. w usługach zdrowotnych. Konsultacje tego programu dopiero rozpoczęto. Program ma rozwinąć e-usługi na poziomie centralnym.
W bieżącej perspektywie finansowej UE klastry i sieci partnerskie będą miały największe szanse na uzyskanie bezzwrotnej pomocy. Polskie klastry medyczne dopiero zaczynają się rozwijać. Idea łączenia biznesu i nauki wynika z przekonania, że „duży może więcej”.
Ponad 1/3 placówek medycznych nie wykonała założonej liczby świadczeń z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu kupionego ze środków unijnych. Problem tkwi m.in. w braku analizy potrzeb zdrowotnych w danym regionie.
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia i korzystaj z benefitów!