Kiedy możesz stosować rozmowy dyscyplinujące

Zapewnienie właściwego funkcjonowania placówki medycznej jest kluczowe dla właściwego wypełniania jej zadań. Dobra organizacja to jedno, a postępowanie personelu to drugie. Oba elementy muszą współgrać. Uchybienia leżące po stronie pracowników mogą być regulowane za pomocą stosowania kar. Czasem jednak lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem może okazać się rozmowa dyscyplinująca. Sprawdź, jak się do niej przygotować i kiedy ją stosować.
Każda osoba wchodząca w skład personelu placówki medycznej powinna należycie wywiązywać się ze swoich obowiązków wynikających z umówionej pracy. Dużo w tym względzie zależy od zakresu zadań i funkcji, jaką się pełni, co przekłada się na rodzaj odpowiedzialności. Inne konsekwencje będą w przypadku błędu medycznego decydującego o ludzkim życiu, a inne związane z niewywiązaniem się z obowiązku osoby odpowiedzialnej za utrzymanie czystości na terenie placówki.
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.