Wchodzi w życie 1 lipca: koordynowana opieka nad kobietą w ciąży

Dodano: 13 kwietnia 2016

Od lipca placówki medyczne, które przystąpią do konkursu na prowadzenie programu opieki koordynowanej nad kobietą w ciąży fizjologicznej i spełnią określone kryteria mogą realizować program, a przyszłe mamy - korzystać z nowych rozwiązań. Polegają one m.in. na finansowanej przez NFZ, pełnoprofilowej opiece w okresie fizjologicznej ciąży, porodu oraz w okresie sześciu tygodni po urodzeniu dziecka. Ciężarna będzie mogła zgłosić się do programu na każdym etapie ciąży.

Nad bezpieczeństwem mamy i dziecka będzie czuwać zespół złożony z lekarza ginekologa, położnej oraz lekarzy szpitala. W ramach opieki koordynowanej zespół będzie zapewniał całość opieki nad matką i dzieckiem od momentu potwierdzenia ciąży lub zgłoszenia się pacjentki, do czasu ukończenia przez dziecko pierwszych sześciu tygodni życia.

Zasady funkcjonowania programu opieki koordynowanej nad kobietą w ciąży fizjologicznej określa zarządzenie nr 23/2016/DSOZ prezesa Narodowego  Funduszu  Zdrowia z 13 kwietnia 2016 r.zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne wchodzi w życie 1 lipca.

Słowa kluczowe:
ciąża

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »