Proste rozwiązania – opłacalność zakupów ratalnych

/appFiles/site_102/images/autor/TW6cBmIptFlKD4R.png

Autor: Redakcja Portalu

Dodano: 13 sierpnia 2012
Proste rozwiązania – opłacalność zakupów ratalnych

Finansowanie ratalne jest wykorzystywane przy finansowaniu dostaw sprzętu medycznego oraz przy realizacji kompleksowych projektów inwestycyjnych, modernizacji infrastruktury w placówkach medycznych, czy zakupach sprzętu komputerowego i oprogramowania. Jednostki te coraz częściej korzystają z rozłożenia płatności na raty, decydując się na mniejsze zakupy z opcją spłaty w ciągu od 6 do 12 miesięcy lub na inwestycje o dużych rozmiarach, rozkładając spłatę na okres 5 czy nawet 10 lat.

Publiczne oraz niepubliczne jednostki służby zdrowia, składając zamówienie na dostawę sprzętu medycznego, coraz częściej korzystają z finansowania polegającego na rozłożeniu płatności na towar oraz dostawę na raty. Finansowanie ratalne jest obecnie najprostszą formą finansowania inwestycji w sektorze medycznym. Jest ono zazwyczaj realizowane wraz z dostawą towarów i usług. Zapewnia zarówno publicznym, jak i niepublicznym placówkom kompleksową usługę dostawy urządzeń wraz z finansowaniem.

Większość producentów oraz dostawców sprzętu medycznego dostrzega rosnące zainteresowanie tego typu finansowaniem wśród placówek medycznych i uważa tą formę za najprostszą oraz najbardziej efektywną. Dostawcy sprzętu medycznego, realizując inwestycje, przy sprzedaży swoich towarów uwzględniają głównie swoją marżę, natomiast koszt finansowania zakładają na poziomie minimalnym. Jest to najczęściej koszt pozyskanych przez nich kredytów, bądź - w przypadku większych producentów sprzętu medycznego - koszt na poziomie środków pozyskiwanych od korporacji. Dostawcy Ci, mając duże doświadczenie we współpracy z różnymi instytucjami finansowymi oraz bankami coraz częściej chętnie angażują się w pomoc w znalezieniu finansowania pod realizowane projekty.

Czytaj więcej na temat optymalizacji finansowej w placówkach medycznych w SerwisZOZ.pl»

Pozostało jeszcze 71% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl

aktywuj dostęp testowy

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.