Czy placówki medyczne powinny się obawiać przerw w dostawie prądu?

/appFiles/site_102/images/autor/Ic4yBMnwJa0D38Q.jpeg

Autor: Natalia Zbrojewska

Dodano: 24 października 2022
Czy placówki medyczne powinny się obawiać przerw w dostawie prądu?

Nowe przepisy dotyczące wprowadzania ograniczeń w sprzedaży paliw stałych oraz w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła umożliwiły ograniczenia w dostawie prądu. Czy ten problem dotyczy również placówek medycznych?

  • Wprowadzone ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej stanowią krajowy środek mający na celu złagodzenie kryzysu elektroenergetycznego, a plany wprowadzania ograniczeń stanowią krajowy środek przygotowawczy na wypadek kryzysu elektroenergetycznego.

  • Plan wprowadzenia ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej uzgadnia się od 1 czerwca danego roku do 31 maja roku następnego. Wielkości planowanych ograniczeń w poborze energii elektrycznej, ujęte w planie ograniczeń, określa się w stopniach zasilania od 11 do 20. W rezultacie każdy odbiorca, którego łączna umowna moc w zakresie posiadanego obiektu wynosi co najmniej 300 kW, będzie objęty planem ograniczeń poboru prądu.

  • Przepisy przewidują listę obiektów objętych ochroną przed wprowadzanymi ograniczeniami w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. W katalogu znajdują się szpitale, a także obiekty ratownictwa medycznego.

  • Czytaj więcej na temat obowiązków i odpowiedzialności menedżera placówki medycznej w SerwisZOZ.pl»

Pozostało jeszcze 90% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl

aktywuj dostęp testowy

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.