Elektroniczna recepta transgraniczna. Jakie są trendy?

Nowego wymiaru nabrało świadczenie usług medycznych w ujęciu transgranicznym, w tym możliwość wystawiania i realizacji recept za granicą. Jakie są trendy w tym zakresie i jakie istnieją możliwości związane z wystawianiem recept w wersji papierowej? Czy e-recepta transgraniczna to science fiction?
- Brak jednolitego podejścia w zakresie identyfikacji produktów leczniczych jest następstwem stosowania krajowych identyfikatorów i atrybutów leków, które rozumiane są tylko w państwie, w którym są stosowane.
- Dodatkowym utrudnieniem są także różnorodne podejścia w zakresie stosowania zamienników oraz rodzaju dostępności produktów leczniczych (leki OTC a leki Rp).
- Na poziomie unijnym coraz częściej obserwuje się trendy standaryzacyjne, zmierzające do ujednolicenia sposobu gromadzenia i wymiany danych o produktach leczniczych.
- Czytaj też: Prowadzenie dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej – nowe zasady od 1 stycznia 2021»
- Czytaj więcej na temat prowadzenia dokumentacji medycznej w SerwisZOZ.pl»
- Sprawdź też naszą publikację „Dokumentacja Medyczna w Praktyce”. To jedyne czasopismo na rynku, w którym analizujemy przepisy dotyczące prowadzenia dokumentacji medycznej w wersji papierowej i elektronicznej»
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.