Jak zapobiegać awariom wind w przychodni

Dzisiaj nowopowstające placówki ochrony zdrowia, które mają swoje gabinety na kilku piętrach budynku, muszą mieć zaprojektowane dźwigi osobowe. Te starsze musiały dostosować się do przepisów i je dobudować. Chociaż są poddawane wielu specjalistycznym kontrolom, to przecież awarie wind są zjawiskiem normalnym. Jak się na nie przygotować.
Placówki medyczne, które są zlokalizowane w budynkach wielokondygnacyjnych i mają gabinety na różnych piętrach, muszą mieć windę, aby każdy pacjent, nawet ten na wózku lub mający problemy z poruszaniem się, mógł skorzystać z ich usług. W minionej dekadzie wiele placówek dostosowywało się do tego obowiązku. Koszty tych dostosowań nie były niskie. W zależności od rodzaju windy i koniecznych zmian w konkretnym budynku wynosiły nawet kilkaset tysięcy złotych. Placówki nierzadko też zmieniały miejsca lokalizacji, w których winda już była albo korzystały tylko z jego parteru.
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.