szczepienie przeciw COVID-19

Archiwalny 28 stycznia 2021 r., Bezpłatny webinar: Jak zorganizować pracę punktu szczepień przeciwko COVID-19

Podmiot wykonujący szczepienia ma obowiązek zapewnić wyodrębnione stanowiska: punkt badań, stanowisko szczepień, poczekalnię dla osób szczepionych. Punkt badań i stanowisko szczepień powinny być oddzielone, np. parawanem. Nie ma jednak obowiązku wyodrębnienia oddzielnego pomieszczenia do szczepień. Poznaj najważniejsze wskazówki dla podmiotów, które zgłosiły się do programu szczepień!

Weź udziału w BEZPŁATNYM webinarium i poznaj najważniejsze wskazówki dla podmiotów wykonujących szczepienia przeciwko COVID-19!

Webinarium prowadzi: Bartłomiej Rawski - specjalista epidemiolog. Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. Zakres zainteresowań zawodowych oraz naukowych to epidemiologia infekcyjna obejmująca choroby zakaźne oraz tropikalne, a także zdrowie publiczne i medycyna zapobiegawcza. Jako epidemiolog specjalizuję się w medycynie podróży oraz wakcynologii.

ZAPISZ SIĘ BEZPŁATNIE »

Wydłużono termin przyjmowania zgłoszeń personelu medycznego i niemedycznego do szczepień przeciw COVID-19  

Ministerstwo Zdrowia wydłużyło termin zapisywania się pracowników medycznych i niemedycznych szpitali węzłowych oraz innych jednostek, w tym między innymi aptek, na szczepienie przeciw COVID-19.

Do 28 grudnia szpitale węzłowe mają czas na zebranie list chętnych na szczepienie. Osoby te muszą być zatrudnione w placówkach wytypowanych do szczepienia w etapie „0” oraz muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Aktualny wykaz (stan na 18.12.2020 r.) szpitali węzłowych jest dostępny tutaj.

W tzw. etapie „0” uprawnieni do szczepienia w szpitalach węzłowych są (stan na 18.12.2020 r.): pracownicy szpitala węzłowego; pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych; pracownicy domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej; pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki; pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych; osoby zatrudnione w izbach lekarskich, pielęgniarek i położnych, aptekarskich oraz diagnostów laboratoryjnych i fizjoterapeutów; personel niemedyczny, czyli administracyjny, pomocniczy (bez względu na formę zatrudnienia, również wolontariusze, stażyści itp.) tych placówek.

Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).

   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera