Braki kadrowe w podmiotach leczniczych wymuszają poszukiwanie personelu pielęgniarskiego poza granicami Polski. Czynniki ekonomiczne, a zwłaszcza możliwe do zaoferowania warunki finansowe, wpływają na fakt, że kierunkiem poszukiwań są najczęściej kraje nienależące do Unii Europejskiej. Sprawdź, jak skutecznie możesz korzystać z takiej możliwości?
Pracownicy medyczni to jedna z nielicznych grup zawodowych, której warunki zatrudnienia uregulowano odrębnie. Z jednej strony ma to zapewnić pacjentom szeroki dostęp do usług medycznych, a z drugiej ograniczyć błędy medyczne, które są np. wynikiem zmęczenia. Sprawdź, jaką formę zatrudnienia personelu najkorzystniej zastosować.
Podpisanie umów cywilnoprawnych z blisko 70% lekarzami mającymi co najmniej I stopień specjalizacji spowodowało, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Siedlcach nie ma problemu z dyżurami ani obsługą poradni specjalistycznych. Na kontrakty zaczynają przechodzić też zachęcone możliwością uzyskania dużo większych dochodów pielęgniarki, co w konsekwencji pozwala na likwidację ograniczeń w czasie pracy.
Jednym z narzędzi poprawy efektywności funkcjonowania placówki jest zawieranie umów cywilnoprawnych z pracownikami medycznymi. Taka forma zatrudnienia lepiej wpasowuje się w proces medyczny, daje m.in. większą swobodę zarówno dyrektorowi placówki, jak i profesjonaliście medycznemu (np. pozwala na udzielanie świadczeń w kilku miejscach, w różnych godzinach).
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia i korzystaj z benefitów!