Jakie dane musisz wysyłać do NFZ

Już od kilku miesięcy wszystkie placówki medyczne, które mają podpisany kontrakt na stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne, muszą wysyłać harmonogramy przyjęć pacjentów do NFZ. Wcześniej ten obowiązek spoczywał tylko na szpitalach i przychodniach specjalistycznych. Zobacz, jak się wywiązać z tego zadania.
- Placówki medyczne udzielające świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych muszą prowadzić elektroniczny rejestr świadczeń oraz harmonogram przyjęć pacjentów, w którym zawarta jest lista oczekujących.
- W rejestrze świadczeń placówka gromadzi szczegółowe dane dotyczące udzielonych świadczeń, takie jak identyfikatory, kody placówek, miejsca udzielenia świadczeń, umów oraz informacje niezbędne do rozliczenia i monitorowania celowości udzielanych świadczeń.
- Świadczeniodawcy mają obowiązek przekazywania danych dotyczących harmonogramów przyjęć i list oczekujących, a od 2020 roku także informacji o świadczeniobiorcach wpisanych w harmonogramie, co stanowi duże obciążenie administracyjne dla placówek.
- Czytaj więcej o wykonywaniu umów i rozliczeniach z NFZ w SerwisZOZ.pl»
- Pobierz interesujące Cię wzory dokumentów związane z wykonywaniem kontaktu NFZ»
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.