Mieczysław Błaszczyk: Rozwiązania naprawcze przyniosły efekty

/appFiles/site_102/images/autor/ZQGhpVtKd6aMSgi.jpeg

Autor: Magdalena Pokrzycka-Walczak

Dodano: 11 października 2019
Mieczysław Błaszczyk: Rozwiązania naprawcze przyniosły efekty

Bez doskonale wykształconej kadry medycznej, stale podnoszącej umiejętności i kwalifikacje, trudno jest planować długofalowy rozwój placówki medycznej. W czym tkwi sukces nowoczesnego centrum medycznego w Otwocku? Przeczytaj wywiad z dr. n. med. Mieczysławem Błaszczykiem, dyrektorem naczelnym SPSK im. Prof. Adama Grucy w Otwocku.

W przypadku SPSK im. A. Grucy w Otwocku określenie „szpital światowej klasy” nie jest przesadą. Jak się Panu udało przez dwanaście lat zbudować i nadal je rozwijać nowoczesne centrum medyczne? Kiedy dwanaście lat temu objąłem funkcję dyrektora szpitala placówka była w bardzo złej kondycji finansowej.

Miałem dwa alternatywne rozwiązania – ogłosić upadłość albo walczyć, przez restrukturyzację, o przetrwanie. Wybrałem tę drugą alternatywę, która wymagała nie tylko ode mnie, ale także od pracowników szpitala wykonania trudnej pracy. Przede wszystkim – realizacja planu naprawczego i restrukturyzacji wymagała konkretnych środków finansowych. Trud ich zdobycia i wdrożenie - dzięki ich pozyskaniu z różnych źródeł, także rządowych - konkretnych rozwiązań naprawczych, przyniosło efekty. Placówka znalazła się w gronie najlepszych szpitali klinicznych w Polsce, choć także miejsce wśród wiodących lecznic na Mazowszu byłoby dla nas dużym sukcesem.

Pozostało jeszcze 82 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.