Opieka paliatywna – jak zacząć udzielać usług

Opieka paliatywna może być realizowana w domu, w poradniach medycyny paliatywnej oraz w stacjonarnych hospicjach lub oddziałach medycyny paliatywnej. Zarówno opieka ambulatoryjna, jak i stacjonarna, wiążą się z różnymi wymaganiami dotyczącymi personelu, sprzętu i oferowanych usług. Placówki medyczne planujące organizację opieki paliatywnej muszą ocenić, którą formę realizacji świadczeń wybrać.
- Placówki medyczne muszą ocenić, którą formę realizacji opieki paliatywnej wybrać, uwzględniając wymagania dotyczące personelu, sprzętu i usług.
- Opieka paliatywna skupia się na uśmierzaniu bólu i objawów chorób oraz podtrzymywaniu jakości życia pacjenta na jak najwyższym poziomie.
- Opieka paliatywna może być udzielana w warunkach domowych, ambulatoryjnych (w poradniach medycyny paliatywnej) lub stacjonarnych (w hospicjach lub oddziałach medycyny paliatywnej), a każda forma opieki wiąże się z różnymi wymaganiami dotyczącymi personelu, sprzętu i świadczonych usług.
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.